Виховний захід «Реформація та її вплив на розвиток людства» (ТЕКСТ)
22.09.2016
Юрій Бачище розповідає про «Золотий вік» Великого князівства Литовського (ВІДЕО)
23.09.2016

10 книг про історію і сучасність протестантської Реформації

2017 року увесь християнський світ відзначатиме 500 років від початку протестантської Реформації. В рамках підготовки до цієї знаменної дати команда «Східноєвропейської Реформації» пропонує вашій увазі підбірку із 10 книг про історію протестантської Реформації і сучасності протестантизму, що заслуговують на вашу увагу.

  1. «95 тезисів» Мартіна Лютера

Безсумнівно, основа основ протестантської Реформації. Головним мотивом і ідеєю написання 95 (XCV) тезисів була критика практики індульгенцій і ексклюзивних прав римського папи прощати гріхи, а також твердження про те, що Священне Писання є єдиним авторитетом. Мартін Лютер повісив їх 31 жовтня 1517 року на дверях Замкової церкви у Віттенберзі, і саме від цього моменту прийнято відраховувати початок Реформації і історію протестантизму.

Текст «95 тезисів» доступний тут та за посиланням: http://www.reformed.org.ua/2/31/Luther.

  1. «Настанова у християнській вірі», Жан Кальвін

Ще одна класична праця в чотирьох томах одного з ключових діячів протестантської Реформації. Значна за обсягом, вона дозволяє зрозуміти погляди Жана Кальвіна з багатьох богословських питань.

Прочитати книгу можна на сайті, присвяченому Жану Кальвіну: http://www.jeancalvin.ru/institution/.

  1. «Богословська думка Реформації», Алістер МакГрат

(Видавництво ОБШ «Богомыслие», Одесса, 1994 г.; McGrath, Alister E., «Reformation thought an introduction»)

Книга відомого апологета християнства Алістера МакГрата вводить читача у світ богословських ідей і уявлень Лютера, Цвінґлі, Кальвіна і інших реформаторів XVI століття. Її перевагою є те, що автор зміг чітко і компактно розкрити відмінності у поглядах різних діячів Реформації на конкретні питання: авторитет Писання, передання, таїнства, політика, тощо.

Книга доступна для ознайомлення за посиланням:http://www.reformed.org.ua/2/32/McGrath.

  1. «На цьому стою. Життя Мартіна Лютера», Роланд Бейнтон

(Издательство «Источник жизни», 1996; Info-centre SDA. — Roland H. Bainton «A Life of Martin Luther.  — HERE I STAND». Первое издание на английском — 1950 год).

Біографічна книга, що стала класикою жанру, описує життя одного із «стовпів» протестантської Реформації, Мартіна Лютера.

Ознайомитись із книгою ви можете за посиланням:http://royallib.com/book/beynton_roland/na_sem_stoyu.html.

  1. «Християнський маніфест», Френсіс Шеффер

Книга відомого християнського апологета Френсіса Шеффера звертає увагу читача на важливість цілісності світогляду і на те, яким чином Реформація повпливала на його формування.

«Те, що здійснила Реформація, було найбільш ясним і послідовним поверненням до витоків, до кінцевої реальності, до Бога, але також і до реальності людини — і не лише до його особистих потреб (таких, як спасіння душі), але і до його соціальних потреб».

Книга доступна для ознайомлення за посиланням:http://www.scienceandapologetics.org/text/441.htm.

  1. «Історія християнської церкви», Філіпп Шафф, том 7 «Реформація в Німеччині», том 8 «Реформація в Швейцарії»

(«Библия для всех», Санкт-Петербург; «HISTORY of the CHRISTIAN CHURCH» Philip Schaff, WM. B. EERDMANS PUBLISHING COMPANY GRAND RAPIDS MICHIGAN)

Філіпп Шафф — німецько-американський протестантський історик церкви і богослов, що написав, на думку багатьох експертів, кращу працю на тему історії християнської церкви серед протестантських авторів всіх часів. Його робота «Історія християнської церкви» включає в себе вісім томів і охоплює історичний період від Різдва Христового до Реформації в Німеччині і Швейцарії. Сьомий і восьмий томи цієї фундаментальної праці присвячені історії Реформації в Німеччині і Швейцарії відповідно.

Всі вісім томів доступні для ознайомлення за посиланням: http://www.ex.ua/77724274.

  1. «Російський протестантизм і державна влада у 1905-1991 роках»,Тетяна Нікольська

(СПБ.: Издательство Европейского университета в Санкт-Петербурге, 2009).

Книга представляє до уваги читача детальний, заснований на архівних документах, аналіз відносин поміж протестантськими церквами і державою на території Російської імперії, а пізніше — Радянського Союзу.

Книга в Інтернет-магазині: http://www.kniga.org.ua/product/10815/.

  1. Навчальний посібник «Історія релігії в Україні в 10-ти томах», том 5 «Протестантизм», том 6 «Пізній протестантизм в Україні»

(Видавництво «Світ знань», 2002).

У книзі висвітлюється розвиток протестантизму в Україні і його вплив на релігійне і суспільне життя. Том 6 присвячений історії розвитку і становлення п’ятдесятництва, адвентизму і свідків Єгови на території України (кожній течії присвячено окремий розділ тому, написаний послідовниками відповідного вчення).

Книги в Інтернет-магазині: том 5том 6.

  1. «Золотий вік Білорусі», Станіслав Акінчіц

Реформація стала центральною подією всього XVI століття. Повною мірою це стосується і Білорусі. Ми не можемо говорити про Відродження на Білорусі, ігноруючи Реформацію, і, навпаки, неможна Реформацію відділити від Відродження. Видатні діячі білоруського Відродження були одночасно людьми Реформації — це і Франциск Скорина, який надрукував Біблію білоруською мовою; і Василь Тяпинський, який у весь голос заявив про необхідність розвитку літератури і науки рідною мовою і сам взявся за переклад Нового Заповіту на білоруську мову, щоби кожен білорус міг зрозуміти Слово Боже. Це також магнат Мікалай Радзівіл Чорний, який відкривав по всій країні церкви, школи, типографії і багато іншого. Про розвиток протестантської Реформації на території Білорусі розповідає ця книга.

Результат пошуку зображень

Читати книгу російською мовою:http://belreform.org/ru/zvb/zvb1.php.

  1. «Звільнення народів: Біблійні принципи управління, освіти, економіки і політики», Стефан МакДауелл, Марк Білайлз.

(Переклад з англ.: «Liberating the Nations: Biblical Principles of Government, Education, Economics & Politics» Stephen McDowel, Mark Beliles).

В сучасному складному і мінливому світі перед народами і перед кожною особою стоїть відвічне запитання: «Що є істина?». Автори книги шукають відповіді на це і інші непрості запитання через віднайдення істини, що відкриває Біблія. Саме в ній вони допомагають читачу знайти принципи, слідування яким приносить звільнення громадянам і народам. У книзі багато уваги приділено проблемам самоуправління особи, що визначає у кінцевому підсумку характер системи управління в суспільстві.

Книга доступна для читання за посиланням: http://ekgod.narod.ru/html/u4-010.html.

Прес-центр Східноєвропейського лідерського форуму

Джерело: Східноєвропейський лідерський форум

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *