З нагоди 500-річчя Реформації у Каневі організують святковий концерт і дитячі розваги
17.07.2017
Чим є Реформація для України: правовий погляд
17.07.2017

17 учнів-дослідників релігії вивчали протестантизм в організованій Малою академією наук профільній школі (ФОТО)

У серпні минулого року Президент України підписав Указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації», яке припадає на 2017 рік. У зв’язку з цією подією Молодіжна асоціація релігієзнавців, Центр дослідження релігії при Інституті філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова, Євро-Азіатська акредитаційна асоціація і НЦ «Мала академія наук України» організували з 25 червня по 8 липня Всеукраїнську літню школу «Протестантизм: від Реформації до сьогодні».

Куратор школи, заступник директора Інституту філософської освіти і науки НПУ імені М. П. Драгоманова Віталій Хромець розповів, що організатори ставили перед собою два основні завдання: надати учням адекватну інформацію про протестантизм, щоб вони могли використати вивчене для написання МАНівських робіт, і розвінчати стереотипи, що існують навколо цієї теми. Важливо було підвищити рівень толерантності серед учнів у ставленні до протестантських релігійних організацій, які часто простонародною мовою нарікають сектами.

«Такі слова — спадок радянської минувшини. Він транслюється учителями, які навіть не замислюються над тим, що це був інструмент КДБ для боротьби із релігійними організаціями. Діти на початку школи транслювали таке стереотипне враження. Але за два тижні у них відбулися зміни», — зазначив пан Віталій.

Щоб подолати стереотипне бачення у суспільстві, організатори запросили фіналістів секції «Теологія, релігієзнавство та історія релігії» Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН. Також до школи потрапили школярі і студенти, які писали конкурсну роботу для того, щоб на її основі пройти відбір до навчання. Отже, налагоджувалася комунікація між учнями, що цікавляться релігією, і студентами, які професійно її досліджують.

Учасники, які писали конкурсні роботи, захищали їх під час школи. До кінця цього тижня організатори підсумовуватимуть результати і визначатимуть переможця. Той, хто здобуде перше місце, отримає гран-прі (за кошти Євро-Азіатської акредитаційної організації, яка об’єднує мережу протестантських навчальних закладів) — поїде місцями Реформації, відвідуючи Німеччину, Швейцарію, Францію та Чехію. Учасник, який займе друге місце, отримає можливість безкоштовно відвідати Міжнародну наукову конференцію, присвячену 500-річчю Реформації «Реформація і сучасний світ (Філософія. Богослов’я. Наука)», яка відбудеться 28-29 вересня в Одесі.

Підсумком літньої школи стало бажання учнів і студентів пізнавати релігію глибше, з науковим підходом. Імовірно, інтерес до цього суспільного інституту, зокрема до протестантизму, приведе до того, що школярі оберуть для себе фах релігієзнавства. Хтось висловив бажання реалізовувати себе як професіонала у дослідженні релігії, а хтось наступного року писатиме роботи на конкурс-захист МАН. Останніх, за словами куратора школи, більшість.

Джерело: man.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *