Дитяча бібліотека на Хмельниччині організувала книжкову виставку з нагоди ювілею Реформації
15.02.2017
Християни Нікополя разом із «Червоним Хрестом» провели благодійну акцію у рамках ювілею Реформації (ФОТО)
16.02.2017

Адріан Буковинський розповідає про участь у 65-му Національному молитовному сніданку у США

У столиці США, м. Вашингтоні, 2 лютого відбувся 65-й Національний молитовний сніданок. У зв’язку з цією подією в українських ЗМІ було чимало, часто суперечливої, інформації. Тому ми вирішили більш детально вникнути в суть цієї події. Нашим співрозмовником став один з учасників цього молитовного сніданку, доктор філософії, експерт з питань сімейної політики та сімейних відносин Адріан Буковинський.

Пане Адріане, так виглядає, що молитовні сніданки пов’язані з християнською вірою. Який Ви бачите зв’язок?

Сама ініціатива молитовних сніданків співзвучна з подіями, які описані в 21-му розділі Євангелія від Івана. Тоді Ісус запросив Своїх друзів приєднатися до Нього за трапезою на березі Тиверіадського озера. Під час цього сніданку Він показав великодушність Бога через багатий улов риби у нерибному місці; любов — через спілкування з Петром, який перед тим зрікся Його; а також виключну важливість загальних зустрічей, під час яких можна разом розділити їжу, спілкуватися та молитися.

Опишіть свій погляд на цей захід, будь ласка.

Як сказав хтось із доповідачів: «Національний молитовний сніданок — це видима демонстрація того, що відбувається по всьому світу впродовж року». Там присутні багато людей, які виявляють свою християнську віру у своїй професії, як сенатори, конгресмени, парламентарі, міністри, губернатори, бізнесмени, громадські діячі, спортсмени тощо. Їхній приклад і свідчення допомагають іншим по-новому подивитися на цей світ і осмислити своє місце в ньому. Все, що будується на людській логіці, не має перспективи, а те, що будується на Божих принципах, призводить до процвітання в економіці, сім’ї, у вихованні дітей, у стосунках із ближніми тощо. Дональд Трамп у своєму виступі, зокрема, сказав: «Америка — це найперше духовність, бо вона була заснована на Божих принципах і досягла успіху на цих основах. Тому Америка повертається до духовних основ, на яких була заснована, і це приведе її до нового процвітання». Дай Бог, щоб так і було.

59d3aaaefd66fc1995646c41fbdb0e1e232d3e4e6355066478-pimgpsh_fullsize_distr

Яке значення для України має проведення цього заходу?

Загалом подія Національного молитовного сніданку — це прекрасна можливість застосовувати побачений і почутий досвід у своїй країні. Українська делегація, напевне, була найбільш чисельною, понад 70 осіб. Політики, представники місцевого самоврядування, бізнесу, громадські діячі та лідери. Також ця подія — прекрасна площадка для різноманітних зустрічей зі впливовими людьми цього світу (конгресмени, сенатори, бувший Генеральний прокурор США, командувач збройними силами США в Тихоокеанському регіоні та інші). Питання України, її підтримки постійно обговорювалися в дуже багатьох форматах.

Чому ця ініціатива повинна бути цікавою, і що це може принести Україні та кожній окремій людині?

Будь-який досвід, що приносить позитивні зміни в суспільстві та має потенціал впливу на окремо взяту особу, повинен застосовуватися. Національні молитовні сніданки, молитовні групи відбуваються на основах християнської моралі. Чи може християнська мораль приносити шкоду людині? Сама історія християнства впродовж останніх 2000 років красномовно засвідчує, що не може!

Також особливо важливим елементом цієї ініціативи є те, що вона в першу чергу спрямована на політиків, чиновників, управлінців, експертів та громадських діячів, тобто на людей, від яких у великій мірі залежить розвиток держави і суспільства. Я переконаний, що відповідальність особи за свої дії, найперше перед Богом, дає можливість кожному реалізовувати свою віру, в тому числі і через професію. Існує таке поняття — «місія у професії», іншими словами, кожен християнин повинен нести проповідь Євангелія і на своєму робочому місці через приклад виконання своїх службових обов’язків. А в цій площині у нас непочатий край роботи. Але альтернативи цьому шляху немає. Добробут США та Європи — це наслідок саме такого відношення до праці минулих поколінь.

Які пропозиції та рішення можливо втілювати в Україні?

У нас в Україні вже розпочато практику молитовних сніданків на різних рівнях влади. Зокрема, Шостий Український Національний молитовний сніданок відбудеться 8 червня цього року. Очевидно, що можна скептично відноситися до будь-якої ініціативи, але результат приходить лише в результаті дій і рішень. Особисто я бачу такі зміни. Зараз кожен із читачів може осмислити свої можливості і прийняти рішення. Наприклад, я в змозі організувати подібну зустріч у себе на робочому місці. Якщо існує така практика, починаючи з найвищого політичного і владного рівня, то хто може завадити впровадженню таких ініціатив в будь-якому місці праці? Я переконаний, що потрібно захотіти, і Господь благословить таку ініціативу. Там, де є молитва і дія, благословенна Господом, зміни на краще відбуваються! Бути співтворцями обставин — це запорука нашого теперішнього і майбутнього.

51d48cf84c0c566d50baa50188e73afa0312c4567a58f3740e-pimgpsh_fullsize_distr

Інформацій довідка

Історія виникнення молитовних сніданків бере свій початок у період президентства Франкліна Рузвельта під час Другої Світової війни. В 1942 році, в часи особливих випробувань, члени Конгресу, вирішуючи складні питання світової політики, вирішили молитись, оскільки проблеми були дуже серйозними. Такі молитви політики звершували щочетверга зранку. Ця ідея почала спонтанно поширюватися з небаченою швидкістю, задовольняючи потребу, яку вже давно відчували люди з усіх прошарків суспільства.

Станом на сьогоднішній день тільки у м. Вашингтоні щотижня перед початком робочого дня проводяться понад 200 молитовних зустрічей у різних адміністративних закладах столиці США. Сьогодні ця, здавалося би, проста ідея спільних зустрічей задля взаємної підтримки, спілкування та пошуку «кращого шляху» стала основою для виникнення малих груп у понад ніж 180 країнах на всіх континентах.

1354e824e586fd6e5d9e5083d0d653f24e6f9c43352195defb-pimgpsh_fullsize_distr

Перший Національний молитовний сніданок був організований у 1953 році Президентом США Дуайтом Ейзенхауером. А сьогодні ця подія силою молитви, за участю 45-го Президента США Дональда Трампа, об’єднала біля 5000 гостей. Серед них — представники 146 країн з усіх континентів світу. А загалом за останні три роки молитовні сніданки у Вашингтоні відвідали представники 206 країн світу.

40908122f4156ffd0826782183821ede4bce15c34b91645af2-pimgpsh_fullsize_distr

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *