Віктор Єленський коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації
14.10.2016
Особливості прояву духовної традиції лютеранства в музичному мистецтві Західної Європи
14.10.2016

Андрій Юраш коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації

Андрій Юраш — кандидат політичних наук, директор Департаменту у справах національностей і релігій Міністерства культури України, коментує підписання Президентом України Указу «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

«Дуже правильне, вчасне і потрібне рішення. Це знакова подія для всього християнського, культурного, світоглядного, філософського простору. Україна від самих початків Реформації (можливо, не в перші десятиріччя, але вже буквально в середині XVI сторіччя) була включена в орбіту різноманітних впливів і рухів, які були дані цими реформаційними тенденціями.

Якщо ми говоримо про релігійний плюралізм як досконалість, вартість в Україні, то в її основі, я не побоюсь цього сказати, як першопоштовх — це була ідея Реформації. В Україні була створена мережа протестантських громад, які вперше показали для суспільного простору в Україні те, що може бути релігійний плюралізм.

Різні були періоди, я ніколи не ідеалізую. Але, в будь-якому випадку, ранній протестантизм, який пов’язаний з класичною Реформацією, пізніші протестантські течії сформували дуже відкриту світоглядну систему українського християнства, української людини, яка абсолютно розуміє, готова сприймати іншого співбрата у Христі, умовно кажучи, які дещо по-іншому дивиться на ті ж самі християнські цінності й вартості.

Але повертаючись до цього указу Президента… Це відправна точка. Зараз треба багато подумати, щоби наповнити саму ідею якимись конкретними заходами. Головне, що тут має бути якась консолідована позиція різноманітних релігійних організацій. І не тільки, до речі, протестантських. Бо, на мій погляд, долучення до всіх цих процесів так званих історичних чи традиційних церков київської традиції, що ведуть коріння від володимирового хрещення, воно б тим більше показало те значення не лише цього ювілею, але показало б їхні сильні позиції як вагомих гравців релігійного простору, які допомагають організовувати ці всі святкування. Так що тут зараз період узгодження, вироблення якихось певних моделей святкування. І наступний рік, мені здається, буде проходити під знаком саме цієї події».

Джерело: Телеканал «Надія»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *