В Харькове открылась выставка «Величественная Библия» (ФОТО)
21.09.2017
Новий сезон програми «Реформація 500» починається 3 жовтня (ВІДЕО)
21.09.2017

Чисельність протестантів серед світових релігій і християнських конфесій (ІНФОГРАФІКА)

Сайт «Християни для України» зібрав у одну інфографіку найважливішу, на їхню думку, статистику, яка відображає релігійну ситуацію у світі і сучасне становище протестантизму. Для кращого розуміння візуального матеріалу після інфографіки додано супровідний текст із коротким аналізом наведених даних.

Християнство залишається найбільшою гілкою серед світових релігій і становить 31,2% від усього людства. Але іслам поширюється швидше, ніж християнство, в першу чергу, за рахунок найвищого рівня народжуваності. Тому прогнозується, що протягом 50 років їх чисельність зросте з 24% до 31% від усього населення планети.

Нерелігійних людей у світі нараховується 16%, насамперед, до цієї групи належать атеїсти та агностики, які здебільшого проживають в Європі та Азії. Відсоток секулярного населення, насамперед на Європейському континенті, продовжуватиме зростати за рахунок християн, але в чисельному еквіваленті ця група ставатиме меншою на фоні кращих демографічних показників релігійних груп. Буддистів у світі нараховують 500 млн (6,9%), але їх кількість буде зменшуватися через від’ємний природний приріст.

Протестантизм — другий за чисельністю напрямок у християнстві після католицизму, який продовжує динамічно зростати. За останні 100 років кількість протестантів збільшилася у вісім разів, і це найкращий показник серед християнських конфесій. Станом на 2015 рік 50,1% християнського населення сповідує католицизм, 36,7% — протестантизм, 11,9% — православ’я.

На графіку зростання протестантизму по континентах можна побачити, що потягом XVI-XX століть Європа залишалася найбільш протестантським континентом. У XVII столітті протестантські колоністи починають заселяти Північну Америку, і з першої половини XIX століття до середини XX століття в цьому регіоні спостерігається бурхливе зростання частки протестантського населення. Але у 50-х роках ХХ століття відбулося зміщення вектору протестантизму в Африку. В цей самий час протестантизм почав швидко поширюватися в Азії, Латинській Америці та Океанії.

Сьогодні переважна більшість протестантів зосереджена в Субсахарській Африці (36,9%), а до середини століття 44% протестантів будуть африканцями. В Північній і Південній Америці знаходиться другий за чисельністю протестантський регіон — 32,9% від загального числа віруючих конфесій. Довгий час Західним місіонерам не вдавалося ефективно євангелізувати Азіатсько-Тихоокеанський регіон, але їх зусилля не були марними, і сьогодні тут зосереджені 17,4% протестантського населення світу.

Велика Британія і Німеччина — лише ці дві європейські країні потрапили в топ-10 країн з найбільшою часткою протестантського населення. Це пояснюється тим, що «колиска Реформації» переживає демографічну кризу і дуже швидко секуляризується. Показово, що лідерство у протестантському світі зберігають США, попри помітну секуляризацію американського суспільства. 20% від протестантського населення світу проживає в цій країні. Другою країною рейтингу, стала Нігерія, крім неї в рейтингу опинилися ще три африканські країни: Демократична Республіка Конго, Південна Африка, Кенія. Китай займає третю сходинку в розподілі протестантського населення між країнами світу, але доля протестантів в середині цієї країни становить тільки 4,3%. Бразилія переважно католицька, але за кілька десятків років частка населення, яке сповідує протестантизм відчутно зросла до 40 млн, що дозволило їй зайняти 4-те місце серед протестантських країн.

Найбільшого поширення в протестантизмі протягом ХХ століття набув євангельський напрямок (насамперед, п’ятидесятники і харизмати): їх чисельність зростає швидше, ніж інших протестантських груп. Наразі, це 40% від усіх протестантів.

Серед протестантських деномінацій найбільше позаденомінаційних віруючих — 38,8%; п’ятидесятників — 10,8%, англікан — 10,6%, лютеран — 9,7%, баптистів — 9,0%, пресвітеріан — 7%.

Дані щодо чисельності протестантів в Україні суперечливі і варіюються від 1,0% до 2,0%. Існує лише достовірна інформація відносно кількості зареєстрованих релігійних організацій. Згідно з цими даними, 29% від усіх релігійних організацій є протестантськими. В середині українського протестантизму найбільше громад належать до релігійної організації баптистів, другими є християни віри євангельської, третіми — релігійні організації харизматичного типу.

Статистичні дані взяті з кількох авторитетних джерел, посилання на які зазначені в інфографіці.

Джерело: c4u.org.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *