Молимось за сиріт!
07.11.2017
“Любов чи фейк: ми живемо в час, коли фальсифікат поставлений на конвеєр“
07.11.2017

Екскурсія на Волині місцями Реформації

1 листопада на Волині відбулася екскурсія з відвідинами місць часів Реформації для вчителів Ківерцівської ЗОШ 1-3 ступенів №5. Педагогів ознайомили з цікавими історичними фактами діяльності реформаторів, що проживали на теренах Волинської області. Впродовж подорожі екскурсанти відвідали села Олика та Кисилин, які по особливому вирізняються збереженими пам`ятками архітектури часів поширення протестантизму на Українські землі.
Екскурсію проводила викладач історії і суспільних наук Мирослава Кубай. Вона розповіла учасникам цікаві факти з життя власників Олицького замку, зокрема про особисте листування князя Миколи Радзивіла Чорного з Жаном Кальвіном. До висвітлення історії села Кисилин та про вищий учбовий заклад заснований соцініанами у 16 столітті долучився місцевий житель, молодий історик-третьокурсник Лошик Дмитро. Завершилась екскурсія у Луцьку, де останнім пунктом подорожі стала Лютеранська кірха. Кірха, а нині баптистська церква, є єдиною пам’яткою готичної архітектури обласного центру та єдиною культовою пам’яткою протестантизму – лютеранства.
Участь в екскурсії взяли 20 вчителів. Освітяни були вражені обширною просвітницькою діяльністю волинських реформаторів минулого та приємно здивовані, що саме на Волині є гарно збережені пам`ятки історії 500-річної давності.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *