Протестанты Украины отметили 500-летие Реформации масштабным праздником (ВИДЕО)
11.10.2017
Відображення гуманістичних та реформаційних ідей у бароковій літературі
12.10.2017

Форматуй як Лютер

Цього року сезон молодіжних зустрічей Ірпінська біблійна церква (м. Ірпінь Київської області) вирішила розпочати яскраво: 6 жовтня відбулась, без перебільшення, найбільш очікувана молодіжна подія осені — міжконфесійна панельна дискусія з приводу ювілейного року Реформації «Форматуй як Лютер».

У гості до молоді завітали поважні представники чотирьох християнських напрямків: Андрій Клюшев — пастор православної церкви, Сергій Накул — пастор реформаторської церкви та Валерій Секісов — пастор п’ятидесятницької церкви, а також старший пастор Ірпінської біблійної церкви (ІБЦ) Микола Романюк. Модератором був доктор філософських наук та професор Михайло Черенков.

Метою вечору було, перш за все, освітлення власне теми впливу Реформації в історичному контексті на кожну з представлених церков та своєрідне визначення сучасного сенсу Реформації для християн та молоді зокрема.

Дискусія була умовно розділена на дві частини: у першій гості відповідали на більш загальні питання, заздалегідь підготовані Михайлом, на кшталт «Реформація — що це було? Як декількома реченнями ви б описали цю подію?», «Чи можлива Реформація в православ’ї?», «Чим ідеї європейської Реформації можуть або повинні бути цікавими сучасному українському суспільству?» та багато інших.

Друга ж стадія панельної дискусії була спрямована саме на те, аби надати відповіді на запитання із залу. Під час другої частини дискусія була навіть більш палкою, аніж перша, адже молодь цікавило багато різного: сучасні тези Реформації, способи досягнення єдності між різними християнськими конфесіями та деномінаціями, роль молоді в Реформації, роль різних форм поклоніння в досягненні християнської єдності та ще безліч надзвичайно важливих тем.

Крім самої дискусії був час для поклоніння та прославлення Бога в піснях і молитві. А зважаючи на те, що цього вечора на захід завітали ще більше гостей з різних церков Ірпеня, Києва, Гостомеля та інших міст, після офіційної частини, молодь мала ще більше часу, ніж звичайно, познайомитись, поспілкуватись один з одним за чашкою запашної кави та гарячого чаю з печивом і сандвічами.

Логічно буде зазначити, що тема Реформації є і повинна бути цікавою не лише молоді, а й християнам більш зрілого віку, та й усім іншим, хто не мав змоги відвідати зустріч, саме тому була організована її онлайн-трансляція, запис якої можна переглянути на офіційному Youtube каналі ІБЦ.

Джерело: biblechurch.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *