Пометки Мартина Лютера обнаружены на документе XVI века
19.10.2017
У Конотопі провели Молитовний сніданок
19.10.2017

Форум «Час професіоналів» надихнув більше 500 молодих лідерів України служити через професію (ФОТО)

Форум для християн-професіоналів «Час професіоналів» відбувся в Луцьку 14 жовтня і зібрав більше 500 делегатів з України, Росії, Білорусі. Він був організований «Mission Eurasia» в партнерстві з Українською баптистською теологічною семінарією і Волинським обласним об’єднанням церков євангельських християн-баптистів.

Сучасне суспільство цінує професіоналів і довіряє їм. Це стратегічна можливість для християн, які цього року святкують ювілей Реформації. Реформація зробила можливим для віруючих служити Христу не лише в сані священика, але і на своєму робочому місці.

Мартін Лютер стверджував: «Ми наповнимо служінням Богові все. Не лише церкви, але і будинки, кухні, льохи, майстерні і поля».

Форум, що пройшов у Луцьку, також був покликаний реалізувати це прагнення реформаторів: «наповнити служінням Богові все». Доктрина загального священства усіх віруючих, яка завдяки Реформації була відкрита церкві і суспільству, будучи реалізованою, зробила можливим повернення професійній праці сенсу служіння Христу, а робоче місце зробила територією Царства Божого.

«Чистою вигадкою є те, що папа, єпископ, священики і ченці є духовним царством, тоді як князь, ремісник і селянин є мирський царство. Усі християни є воістину духовним царством», — написав Мартін Лютер у «Християнському дворянству германської нації».

Форум «Час професіоналів» активно підтримало євангельське співтовариство, яке побачило в посланні Форуму можливість для мобілізації молодих людей на служіння не лише в неділю, але і з понеділка по суботу.

Звертаючись у своєму вітальному слові до учасників форуму, Ярослав Троць, голова Волинського обласного об’єднання Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів, сказав: «Ми повинні поклонятися Христу усі сім днів тижня. Усе наше життя, наша робота, наші стосунки — це служіння нашому Богові.

Що повинні були робити перші люди, яка була їх місія в професії? Панувати над творінням — Бог дав людям таке велике доручення. Це доручення проявляється на усіх рівнях: мислення, слів, поведінки. Це Боже завдання і для нас — бути новим народом, Божим народом, сіллю і світлом на всякому місці, служачи Христу своїми дарами, як в церкві, так і за її межами».

Михайло Черенков, міжнародний директор «Mission Eurasia», сфокусував свою вступну промову на тому, що стоїть за назвою форуму: «В наші дні ми бачимо нову ситуацію в церкві і навколо церкви, в сферах її місії. Умовно її можна назвати так: «час професіоналів».

Був час, який можна було назвати «часом місіонерів». Тоді багато хто залишив свою професію, своє звичайне життя, щоби присвятити себе місії і тільки місії. Сьогодні настав інший час — «Час професіоналів», тобто тих людей, які здатні нести місію в професійне середовище, перетворювати звичайне життя звичайних людей зсередини».

Усі сесії Форуму проходили у форматі панельних дискусій: динамічних, предметних, компетентних.

Одним із спікерів першої сесії Форуму, «Основи», присвяченої богослов’ю праці і місіонерському покликанню професіоналів, був Рен Брокгаузен, пастор, спікер, викладач Міжнародного інституту лідерства Хаггаї.

Пан Брокгаузен сказав: «Коли ми уважно сприймаємо слова Христа про те, що ми будемо Його свідками, ми розуміємо, що ми завжди і скрізь залишаємося Його свідками. Щоби ми не робили, де б не знаходилися, ким би не працювали, — ми Його свідки. Це велика відповідальність, велика честь і великий привілей — завжди продовжувати бути, завжди залишатися свідками Євангелія Царства Божого. Будучи свідками про Нього у професійному світі, ми поширюємо і там пахощі Христові».

Про те, який вплив може зробити богослов’я праці, переконаність в місії бути свідками Ісуса Христа у професійному світі, говорили учасники другої сесії Форуму, «Перспективи».

Аналізуючи історичні процеси, ми бачимо, як доктрина реформаторів про загальне священство віруючих змінила усі інститути європейських суспільств. Ми можемо вірити, що ці зміни можливі і в сучасній Україні завдяки присвяченій праці християн.

Учасник сесії «Перспективи» Павло Унгурян, народний депутат України, координатор Дня подяки, що зібрала в центрі Києва від двохсот до чотирьохсот тисяч учасників, добре розуміє потенціал християн і перспективи їх уваги. Ключовою умовою того, щоб цей вплив відбувався, Павло Унгурян бачить необхідність для віруючих людей жити цілісним життям: «Серце християнина повинне однаково вболівати за розвиток церкви і розвиток суспільства, щоденне життя і професійна зайнятість мають бути продовженням служіння і місією за межами молитовного будинку.

Життя християнина, сприйняття реальності мають бути цілісними, а не роздвоєними. Інакше праві ті, хто і досі використовують ярлик сектантства. Церкві треба не відгороджуватися від проблем суспільства, а шукати відповідь у Слові і пропонувати його народу. Це вимагає від Церкви певного розширення практичної теології і цілеспрямованого вчення.

Впливова меншість ні на мить не перериває молитву про своє місто і країну, цікавиться основними проблемами своєї місцевості і притягується до їх рішення. Це стосується питань сім’ї, криміногенної ситуації, екології, дозвілля дітей і дорослих, економічних моделей і освітніх установ. Така робота вимагатиме постійного розвитку і залучення до служіння практично усіх членів церкви».

Серед присутніх у Києві на Дні подяки були і батьки пацієнтів Павла Сильковского, доктора дитячої реанімації обласної лікарні міста Рівне.

Розвиваючи тему перспектив під час другої сесії Форуму, Павло поділився своєю історією: «Мої батьки були християнами. Батько мріяв стати доктором, а мати — економістом. Але радянська влада не дала їх мріям здійснитися. Батько став трактористом, а мама — прибиральницею.

Проте ми, їх одинадцять дітей, отримали вищу освіту. Коли я хотів стати доктором, що було дуже складно через корумпованість цієї сфери. Я сказав Богові в молитві: «Господи, допоможи мені. Я хочу використати свою спеціальність для того, щоб служити Тобі і людям». Я зміг закінчити університет з відзнакою, і мрія мого батька здійснилася в моєму житті».

Доктор Павло бачить своє покликання в тому, щоб являти Божий образ у своїй професії. Він робить це, не лише сумлінно виконуючи свою роботу, але і приносячи глибокі зміни в робочі процеси. Саме завдяки зусиллям Павла Сильковского до маленьких пацієнтів, що страждають, отримали доступ їх батьки, а раніше це було суворо заборонено. Павло упевнений, що вільний доступ батьків до хворих дітей не лише не ускладнить, а, навпроти, допоможе роботі лікарів і зменшить страждання дітей.

Така місія, місія милосердя Божого в українській медицині, дає нам надію на зміни, а нашому суспільству — перспективи.

Перспективи змін стають можливими завдяки загальним зусиллям однодумців і партнерів. Саме співтовариства християн у професійному середовищі можуть впоратися з викликами та проблемами, які виникають у віруючих людей на робочих місцях.

Але також рухи християн-професіоналів можуть і набагато більше — впливати на суспільство і сприяти формуванню нових лідерів. Тому тема руху, спільних ініціатив людей з цінностями, віруючих професіоналів опинилася у фокусі завершальної частині форуму, сесії «Рух».

Ольга, викладач університету, у своєму виступі під час цієї сесії говорила про рух учених-християн і про результати дій цього руху: написанні книги спільно з нобелівським лауреатом Верноном Смітом, в якій переконливо відзначається зв’язок Реформації, християнських цінностей і розвитку країн Європи.

Християни у професійному світі стикаються з серйозними викликами, не завжди знаходять розуміння у своїх церквах, схильні до спокус корупції і егоїзму, проте саме об’єднання віруючих людей, людей з цінностями здатні вплинути на суспільство так, як це вже сталося в Європі часів Реформації.

Ще один із спікерів сесії «Рух», Павло Миронюк, пастор і регіональний координатор проекту R500, говорив про гостру і хворобливу для України проблему трудовій міграції: «Ні Бог, ні Біблія не забороняє трудової міграції. Але наші мотиви, мотиви пошуку легкого збагачення і легких шляхів роблять нас неправими перед Богом. Ми втрачаємо стосунки, втрачаємо сім’ї. Країна втрачає професіоналів, церкви втрачають прихожан і лідерів. Проблема трудової міграції в першу чергу пов’язана з нашим світоглядом, з неготовністю власників бізнесів вкладати в розвиток співробітників.

Якщо ми хочемо створити країни і економіку, ми як християни не повинні йти легкими шляхами, а спільними зусиллями міняти суспільство, як це робили перші переселенці в Америці і реформатори в Європі. Відповідальність, готовність працювати і єдність мають бути основою місії руху професіоналів-християн, для того, щоб трудова міграція не знищила молоде покоління професіоналів у нашій країні».

Саме ці виклики здатні здолати учасники Форуму «Час професіоналів». Молоді професіонали, одержуючи на Форумі стратегічне бачення, моделі служіння, нові контакти і мотивацію жити, працювати і служити Христу в професії.

Міжнародний директор «Mission Eurasia» Михайло Черенков так формулює головну причину проведення форуму «Час професіоналів»: «Християни повернулися в найбільш важливі сфери громадського життя. Тепер їм належить змінити своє професійне середовище, якщо, звичайно, вони не хочуть, щоб воно змінило їх. У багатьох пострадянських країнах вже є критична маса молодих християнських лідерів, помітних і перспективних у своєму професійному середовищі. Прийшов час професіоналів, які з’єднають християнське покликання і професійну компетентність».

Організація «Mission Eurasia» проводить Форум «Час професіоналів» з 2014 року. Перший форум пройшов у Кишиневі, потім були Київ, Тбілісі, Санкт-Петербург, Бишкек. Так, з 2014 року учасниками Форуму стали 6000 молодих професіоналів, служителів церков, спікерів і тренерів з 12 країн Євразії. При цьому Форум є частиною значно більшої стратегії «Місія в професії».

Денис Гореньков, координатор ініціативи «Місія в професії» і директор Форуму «Час професіоналів», стверджує: «Форум — частина процесу формування нового покоління лідерів. У цьому процесі Форум виступає в ролі майданчика для сприяння швидкому розвитку бачення і побудові стосунків, що у свою чергу призводить до появи нових співтовариств християн-професіоналів і, зрештою, до формування нових лідерів, здатних стати свого роду місіонерами у професійному світі».

Форум «Час професіоналів» — це:

  • Фокусування на п’яти найбільш актуальних професійних напрямах (освіта, бізнес, право, медицина, наука і технології);
  • Презентація найбільш ефективних моделей. Постійне оновлення і розширення команди спікерів і експертів;
  • Стимулювання нових регіональних ініціатив, розвиток нових професійних напрямів і об’єднуючих проектів;
  • Міжнародна співпраця і глобальна перспектива розвитку «місії в професії».

Сергій Рахуба, президент «Mission Eurasia», так і бачить результати Форуму: «Свідоме і плідне посвячення служінню Христу на робочому місці молодого покоління християнських лідерів і творче вираження християнської віри у професійній діяльності, яке дозволить досягти стратегічного впливу християн-професіоналів на суспільство, в якому вони живуть».

Форум відбувся у церкві «Нове життя», за що організатори висловлюють щіру подяку її пасторам.

Денис Гореньков

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *