На Буковині протестантська молодь провела першу зустріч із приводу R500 (ВІДЕО)
22.12.2016
Павло Ваценко та Костянтин Гальчинський розповідають про Реформацію та свою участь у проекті R500
22.12.2016

Керівники протестантських церков Буковини розповіли про плани Року Реформації

У Чернівецькій області розпочато підготовку до відзначення 500-річчя Реформації. Які заходи заплановані на Буковині на 2017 рік, журналістам розповіли 21 грудня в обласній державній адміністрації представники трьох найбільших протестантських церков, — повідомляє власкор РІСУ Наталя Фещук.

Із журналістами спілкувалися голова обласного об’єднання Церкви християн віри євангельської (п’ятдесятників) Петро Карпов, президент Буковинської конференції Церкви адвентистів сьомого дня Павло Кирилюк та представник обласного об’єднання Церкви євангельських християн-баптистів, голова міжконфесійного оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації на Буковині Василь Нагірняк.

Як повідомив головний спеціаліст відділу охорони культурної спадщини, національностей та релігій управління культури Чернівецької ОДА Сергій Бухаров, у Чернівецькій області майже 40 відсотків релігійних громад належать до протестантських церков.

_mg_8640

З нагоди ювілею Реформації у Чернівцях вже підготували попередній план заходів. Для молоді міста передбачається проведення тематичних лекцій у навчальних закладах краю, флешмобів, спрямованих на донесення інформації про протестантизм.

Ювілейні заходи розпочнуться Різдвяним фестивалем 9 січня 2017, який відбудеться на Соборній площі. А впродовж року у Чернівцях будуть проведені музичні фестивалі, тематичні форуми та виставки, соціальні та культурно-просвітницькі заходи.

У лютому протестантські церкви запросять представників церков та релігійних організацій, інтелігенцію, науковців, владу на молитовний сніданок, який відбудеться у Чернівецькому національному університеті.

«У квітні у драмтеатрі ім. О. Кобилянської відбудеться Пасхальний концерт, — розповів Василь Нагірняк. — У жовтні на Соборній площі відзначимо День Біблії. Дуже цікавий захід запланований на травень — ‟Історичні місця Реформації”. Це буде такий прес-тур для журналістів краю, який познайомить з тими містами і селами, які стали частинкою історії протестантизму на Буковині. Наприклад, відвідаємо село Верхні Петрівці Сторожинецького району, де була побудована перша у краї баптистська церква. Впродовж року у нас запланована дуже багато заходів. Також ми вже підготували макети білбордів до 500-ліття Реформації, які невдовзі з’являться на вулицях Чернівців».

На сьогодні Церква євангельських християн-баптистів (ЄХБ) у Чернівецькій області представлена 167-ма релігійними організаціями: одне обласне об’єднання, 159 громад, три місії, чотири духовних навчальних заклади. Громади обслуговує 370 церковнослужителів, успішно діють 100 недільних шкіл. При обласному об’єднанні ЄХБ у с. Малинівка (Новоселицький район) працює Чернівецький обласний реабілітаційний центр по реабілітації алкозалежних та наркозалежних осіб.

Обласне об’єднання підтримує духовні потреби ув’язнених у Сокирянській виправній колонії. На території виправної колонії побудований молитовний будинок.

Церква християн віри євангельської п’ятдесятників в Чернівецькій області — це 106 релігійних організацій: одне обласне об’єднання, 89 громад, одна місія, два навчальних духовних заклади. Громади обслуговують 410 церковнослужителів. При громадах діють 70 недільних шкіл.

Церква адвентистів сьомого дня в області представлена 95-ма релігійними організаціями. Серед них: одне обласне об’єднання, дві місії, один духовний навчальний заклад та 91 релігійна громада.

_mg_8641

Представники трьох найбільших протестантських церков хочуть, аби у Чернівцях парк Жовтневий був перейменований на парк Реформації, і в ньому з’явився пам’ятник Біблії. В середині жовтня на сайті Чернівецької міської ради була зареєстрована відповідна петиція «Декомунізація: Жовтневий парк перейменувати на парк Реформації». Вона набрала потрібну кількість голосів. Міська топонімічна комісія не підтримала пропозицію про перейменування парку Жовтневого на парк Реформації. Однак остаточне рішення — за депутатами міської ради.

Джерело: risu.org.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *