Рівне разом зі світовою спільнотою відзначає 500-річчя Реформації (ВІДЕО)
31.05.2017
В столице Украины прошел семинар, посвященный Реформации
31.05.2017

Конференція «500 років Реформації: від минулого до сьогодення» пройшла у Рівному (ФОТО)

У великій сесійній залі Рівненської райдержадміністрації 30 травня відбулася конференція, у якій взяли участь працівники відділу освіти райдержадміністрації, керівники загальноосвітніх навчальних закладів Рівненського району, вчителі історії загальноосвітніх навчальних закладів, працівники відділу культури. Тема конференції: «500 років Реформації: від минулого до сьогодення».

Присутніх привітали: заступник голови райдержадміністрації Сергій Подолін, начальник відділу освіти Олександр Набочук та керуюча справами районної ради Оксана Фурманець.

Голова Рівненського комітету Р500 Роман Курбацький наголосив на тому, що роль викладачів у справі формування цінностей у молодому поколінні —неоціненна. Тому завдання вчителів полягає в тому, щоб будувати ці цінності на біблійних основах, адже лише за умови реформації серця може відбутися реформація суспільства.

Микола Федоришин, директор культурно-археологічного центру «Пересопниця», представив нове видання копії Пересопницького Євангелія від Матвія, зазначивши, що оригінальне видання Пересопницького Євангелія відбулося саме завдячуючи впливу Реформації. Це значимо і по тій причині, що Пересопницьке Євангеліє стало джерелом утворення літературної української мови. Отже в такий спосіб Реформація вплинула на розвиток національної мови, як це було і в інших країнах Європи.

Павло Сільковський, лікар-анестезіолог Рівненської обласної дитячої лікарні, був одним з ініціаторів реформи в медичній сфері, щодо того, щоб реанімаційні відділення стали відкритими для відвідування хворих. Про нього говорять, що це лікар, який відчинив двері реанімацій і відкриває Україну світові. У своєму слові до присутніх він зазначив, що для реальних реформ у нашій країні не потрібні величезні кошти. Кожен професіонал у сфері своєї діяльності може реально щось змінити, наполегливо працюючи, проявляючи елементарну людяність і взявши за основу заповіді Божі. «Багато хто протиставляє себе ідеям Реформації та протестантизму. Але ми з вами говоримо про повернення до базових цінностей «не кради», «не заздри»…», — висловився пан Павло.

Ярослав Лукасик, директор ГО «Східноєвропейська реформація», давній і добрий друг Рівненського комітету R500, в черговий раз порадував своєю присутністю і змістовним словом до освітян про п’ять цінностей Реформації, які і сьогодні можуть змінити Україну на цьому доленосному перехресті вибору подальшого шляху нашого розвитку.

Заключне слово сказав єпископ церков християн віри євангельської Віктор Боришкевич, наголосивши ще раз про нагальну потребу реформації серця, покаяння та щирого навернення до Бога.

Захід відбувся за сприянням відділу освіти Рівненської РДА та Рівненського міжденомінаційного комітету R500.

Володимир Ланевич

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *