В столице Литвы установят памятник идеям литовской Реформации
19.06.2017
Нариси з історії українського протестантизму. Частина 2. Коріння євангельського руху
20.06.2017

Круглий стіл «Реформація — рух, що змінив світ» об’єднав національно-культурні товариства Запорізького регіону

У Бердянському центрі німецької культури «Фройндшафт» відбувся круглий стіл з національно-культурними товариствами Бердянську на тему «Реформація — рух, що змінив світ», повідомляє Запорізька обласна рада.

Засідання проводилося з метою об’єднання людей різних національностей, культур та віросповідань, які живуть і працюють на Запорізькій землі, визнання вагомого внеску релігійних організацій в розвиток релігійної, культурної і соціальної сфери України, вияву поваги до їхньої ролі в українській історії та становленні незалежної держави, а також відзначення в Україні 500-річчя Реформації.

У заході взяли участь заступник директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації М. Анісімова; в. о. директора комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради О. Герман; президент Асоціації національних меншин Запорізької області Н. Хамдані; провідний методист по роботі з національно-культурними товариствами КУ «Обласний методичний центр культури і мистецтва» О. Райлян; голова ГО «Бердянський центр німецької культури “Фройндшафт”» В. Олексієнко; голова німецької лівансько-ізраїльської громади — А. Кожевніков; Д. Ценков, Т. Сагайдцк, Є. Ангеловська, Бердянське товариство болгарської історії та культури «Родолюбіє», голова Л. Савченко; науковці, представники ГО «Бердянський центр німецької культури “Фройндшафт”», «Діалог Центру Арь Медіа Простір», громадськості м. Бердянськ.

Відкрила засідання круглого столу заступник директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації М. Анісімова, яка доповіла, що реалізація державної політики у сфері культури і мистецтв, міжнаціональних відносин, релігій та захисту прав національних меншин, що проживають на території Запорізької області, є одним з основних завдань роботи департаменту.

У своєму виступі в. о. директора комунальної установи «Обласний методичний центр культури і мистецтва» Запорізької обласної ради О. Герман розкрила мету та концепцію фестивалю «Єдина родина». «Фестиваль «Єдина родина» стане одним з центральних подій у культурному житті регіону, що має на меті збереження історичної пам’яті багатонаціонального українського народу, розвиток національних культур, надання допомоги національно-культурним товариствам у справі духовного відродження», — сказала вона.

Головний доповідач круглого столу Олена Жмуцька, ГО «Бердянський центр німецької культури “Фройндшафт”» із доповіддю «Реформація — рух, що змінив світ» звернула увагу на те, що Реформація на українських землях мала вплив не тільки у ХVIII ст., але й раніше, у середині XVI ст., коли, на думку українського історика М. Грушевського, західноукраїнські землі вкрились доволі значною сіткою протестантських громад різних конфесій, які користувались підтримкою деяких магнатів та шляхти.

У доповіді О. Жмуцької були коротко продемонстровані різні шляхи розвиту Реформації у Німеччині, Швейцарії, Англії, Франції та Речі Посполитій, особливості розвитку протестантських церков у Бердянському повіті. Наостанок доповідач звернула увагу на те, що лютеранська кірха Христа Спасителя («Ерлезеркірхе») є однією з найстаріших з нині діючих лютеранських храмів в Україні.

Темою виступу президента асоціації національних меншин Запорізької області Н. Хамдані було «Формування толерантних відносин серед представників різних етнокультур Запорізької області шляхом їх залучення в спільну творчу діяльність по відтворенню традицій, культури свого народу і знайомству із надбаннями інших етногруп». Н. Хамдані наголосив: «Ми пропагуємо толерантне зближення різних національних культур та їх взаємне збагачення, продовжуємо розвивати творчу діяльність по відродженню та збереженню нашого народу та хочемо поділитися цим з іншими».

О. Райлян, провідний методист по роботі з національно-культурними товариствами, наголосила, що культура та мистецтво є тією зброєю, яка об’єднує нас в єдину родину, що цей захід є чудовою можливістю формування толерантних відносин серед представників різних етнокультур регіону.

Закінчився захід екскурсом до унікального, єдиного діючого лютеранського храму на південному сході України — Лютеранської кірхи м. Бердянськ.

Джерело: rada.zp.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *