Пастори Київщини розпочали підготовку до святкування 500-річчя Реформації
30.09.2016
Острозька Біблія та філософська й богословська думка в Острозькій академії
30.09.2016

Людмила Филипович коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації

Доктор філософських наук, заввідділом історії релігії та практичного релігієзнавства Інституту філософії Національної академії наук України Людмила Филипович коментує підписання Президентом України Указу «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

Днями вийшов указ Президента «Про відзначення 500-річчя Реформації», а отже і протестантизму. Ми в свій час долучилися до формулювання цього наказу, тому що ще півроку тому ми розіслали всім протестантським громадам наші пропозиції стосовно відзначення цієї події. Ми вважаємо, що це дуже важлива подія. І вона торкнулася не лише тільки Європи, змінивши і культурне [життя] і напрямок розвитку цієї частини світу, а й України безпосередньо.

У нас протестанти представлені дуже широко. В загальній картині вони займають біля 25% за кількістю зареєстрованих громад. Я думаю, протестантам є чим пишатися. Україна не може пройти повз такої важливої події, як поява протестантизму.

Тому ми долучимося до виконання, хоча і самі, без наказу планували провести конференції. Ми видали в нашій десятитомній «Історії релігії в Україні» два томи, присвячені протестантизму. У нас захищаються дисертації, які присвячені теж цій темі. Тому нам не потрібні накази. Ми достатньо самоусвідомлюємо необхідність розповісти українцям про те, що християнство в Україні представлено не лише православ’ям і католицизмом, а і ще є така от серйозна, потужна сила, яка набирає обертів останніми роками — це протестантизм.

Джерело: Телеканал «Надія»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *