12 листопада — Конгрес церков у Луцьку
09.11.2017
Урочистий вечір Реформації у Кам’янці-Подільському
14.11.2017

Минув Конгрес на Волині

Більше тисячі учасників зібралися у приміщенні «Дому Євангелія» на конгрес церков євангельських християн-баптистів, що відбувся 12 листопада у Луцьку. Християни з`їхались з усіх куточків Волині, щоб у спільності подякувати Богу за служіння, здійснене церквами області протягом року Реформації та попросити Господнього благословення на майбутнє.


Вітанням «Христос Воскрес!» розпочав захід голова Волинського об`єднання церков ЄХБ Ярослав Троць. Він зауважив, що зібрав учасників конгресу не ювілей Реформації і не указ президента, а Господь. «Якщо Христос не воскрес, то віра наша даремна!» — сказав він. У своєму зверненні Ярослав Леонтійович провів паралель між старозавітним персонажем — царем Кіром, серце якого збудив Бог до реставрації зруйнованого храму та президентом України – Петром Порошенком, якого Господь побудив до підписання указу про відзначення 500-річчя Реформації. «Україна потребує оновлення і для цього потрібні небайдужі люди. І хоча ювілейний рік підходить до завершення, літо Господньої благодаті, щоб виконувати Боже повеління не закінчується», — зауважив єпископ.

Презентацію роботи та заходів, що відбулися в межах області впродовж року Реформації провів голова Волинського обласного міжконфесійного оргкомітету R500 Павло Миронюк. Він розповів про семінари для освітян, медиків та поліції, про масові заходи: концерти, фестивалі, форуми. По-особливому, Павло Миронюк відмітив роботу із ЗМІ. Він зазначив, що цьогоріч через проведення семінару та прес-турів для «медівників» покращилася співпраця між протестантами і журналістами. Також він підвів підсумок Річного благодійного марафону по збору коштів для дітей з обмеженими фізичними можливостями, що потребують оперативного медичного втручання. «Впродовж року вдалося зібрати близько 643 тисяч гривень і допомогти 19 дітям», — підкреслив Павло Миронюк.

До слова були запрошені пастори Анатолій Калюх з міста Камінь-Каширськ та Вадим Бандура з міста Рожище. Вони поділилися з присутніми благословеннями, які отримали їхні церкви через проведення окремих заходів на місцях. Зокрема, Вадим Бандура підмітив: « Відзначення 500-річчя Реформації – чергова нагода зосередитися на потребах суспільства, які може забезпечити лише церква».

Далі слово надали раднику Луцького міського голови Ігорю Поліщуку, який активно сприяв святкуванню 500-річчя Реформації у Волинській області. «Надзвичайно приємно бути тут разом з вами у цьому прекрасному храмі. Сьогодні зранку мені пригадалося, як минулого року в цей період я познайомився із хлопцями з R-500, я дякую Богові за це знайомство. Також я дякую всім євангельським християнам-баптистам за той вклад, який був здійснений в рух Реформації у Луцьку. Мартін Лютер писав: «Благодійністю примножується благодать і людина стає кращою». Найголовніша реформація – це реформація того, що є в людських серцях, що є в людських душах та думках. », — зазначив посадовець.

Участь у конгресі взяв заступник голови Всеукраїнського союзу церков ЄХБ Сергій Мороз. У своїй промові він зосередив увагу на одному зі стовпів Реформації «Sola Scriptura»: — «Є одне, що на пряму залежить від нас. Ми можемо і навіть мусимо більш ретельно, більш глибоко занурюватися в Слово Боже. Щоб ми не лише декларували, що «Тільки Писання», щоб ми не лише називалися євангельськими християнами, а щоб насправді Слово Боже стало для нас щоденною потребою і ми розуміли, що добрі зміни в нашому житті можуть відбутися тільки тоді, коли ми будемо знаходитися під прямим, величним впливом Божого Слова».

Впродовж усього заходу учасники конгресу могли насолоджуватися чудовою музикою естрадно-симфонічного оркестру «Soli Deo» та співом хору «Sanctus». Сучасні й класичні християнські музичні твори у їхньому професійному виконанні стали справжньою окрасою вечора. Після молитви за Україну хор виконав духовний гімн «Боже Великий, Єдиний».

Насамкінець пастори звершили молитву з підняттям рук за український народ, за збереження інституту сім`ї, за реформацію й освячення церкви.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *