Рівнян та гостей міста запрошують долучитися до Ходи за сімейні цінності «Міцна сім’я — міцна Україна» (ВІДЕО)
18.05.2017
У Києві презентують цикл лекцій на тему Реформації
19.05.2017

Міжнародна конференція з нагоди 500-річчя Реформації розпочалася у Чернівцях

Сьогодні, 18 травня, у Чернівцях розпочала роботу міжнародна науково-практична відео-конференція «Суспільні детермінанти взаємодії у міжконфесійному просторі України: теорія та практика», присвячена 500-річчю Реформації. У конференції очно та заочно беруть участь більше 100 учасників з різних країн, повідомляє Чернівецька ОДА.

У заході взяли участь буковинські науковці, богослови, представники державних органів влади, релігійних та громадських організацій краю, а також представники іноземних делегацій з Румунії на чолі з Серджиу Маковеєм (секретар Румунського уніону Церкви адвентистів сьомого дня) та США — Джозефом Кезеле (доктор медицини, Президент Асоціації науки походження, професор Християнського університету Арізони у Фініксі). Конференція проходить в режимі «он-лайн» (за допомогою Скайпу).

На початку відбулася спільна християнська молитва «Отче наш». Звертаючись до учасників заходу, перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Михайло Павлюк привітав присутніх від імені Чернівецької ОДА з початком роботи такої важливої конференції, приуроченої до славної дати — 500-річчя Реформації. Він наголосив, що сьогоднішня дискусія є вкрай потрібною для українського суспільства та буковинців зокрема. Адже лише толерантним ставленням одним до одного, з розумінням складних етапів історії та державотворення, вдасться спільно приймати важливі рішення на благо України, підтримані громадськістю. Також Михайло Павлюк побажав учасникам конференції плідної роботи.

Всього в роботі конференції беруть участь (очно та заочно) понад 100 учасників, серед яких близько 20 докторів (професорів), понад 30 кандидатів наук, 18 з них — доценти, більше 10 аспірантів; представники релігійних організацій, державних органів влади та ЗМІ, а також ті, хто цікавиться актуальними проблемами сучасних суспільно-релігійних процесів, що відбуваються в Україні та світі.

Під час науко-практичних заходів буде широко обговорено та науково осмислено низку актуальних питань щодо соціальних, релігійних і духовно-культурних наслідків Реформації як для Європи, так і України. Увагу буде приділено витлумаченню специфіки функціонування релігійних спільнот в Україні та за кордоном на сучасному етапі соціокультурного розвитку людства, а також перспективам міжетнічних і міжконфесійних відносин, а відтак і взаємодії державної влади з конфесійними спільнотами у контексті реформаційних змін у сучасній Україні.

За матеріалами bukoda.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *