В Івано-Франківську пройде урочистий концерт «Реформація. Світанок серця»
17.10.2017
Студенти Сумського національного аграрного університету більше дізналися про Реформацію
18.10.2017

Міжнародна конференція «За межею страждань» пройшла у Луцьку (ФОТО)

У Луцьку з 12 по14 жовтня відбулася Міжнародна конференція «За межею страждань». Головною метою заходу було відкрити християнський погляд на служіння людям з інвалідністю. Партнером в організації конференції виступив Всеукраїнський благодійний фонд «500-річчя Реформації».

Подія, що об`єднала більше ніж 250 учасників з різних куточків України, а також Білорусії, Румунії та Америки була давньою мрією головних ідеологів служіння людям з інвалідністю в Луцьку — Сергія та Наталі Больчук.

«Є зустрічі, які приносять благословення в наше життя, змінюють наш напрямок і приводять нас до конкретних рішень, що дають певний переворот у нашому житті», — сказав пастор церкви «Фіміам» Павло Миронюк на відкритті конференції. Саме через знайомство з місією «Джоні і друзі» (Joni and Friends) та особисту зустріч з Джоні Еріксон Тада Господь спонукав серця сім`ї Больчук до служіння людям з обмеженими можливостями.

У 2001 році подружжя потрапило в аварію, після якої молода жінка Наталя залишилася паралізованою. Півтора року поневірянь по лікарнях та санаторіях показали сім`ї Больчук, яке важке життя людей з інвалідностями в Україні. Почавши з підтримки через зустрічі та спілкування, пізніше, організовуючи табори, подружжя започаткувало Громадську Організацію «Агапе Україна». На базі ГО з 2016 року працює Реабілітаційний комплекс «Агапе». На сьогодні працівники комплексу надають фізичну, соціальну та духовну реабілітацію людям з інвалідністю.

Курс «За межею страждань: християнський погляд на служіння людям з інвалідністю» — це справжній путівник до ефективного і натхненного служіння. Курс створений Християнським інститутом з питань інвалідності при місії «Джоні і друзі» та робить огляд богословської та практичної основи служіння. Він допомагає мислити критично і співчутливо, чітко розуміти складність проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю та їхні сім`ї, а також з упевненістю нести їм любов Господа Ісуса Христа.

Дана конференція стала вступним тренінгом, що надихнув і підштовхнув учасників до більш ґрунтовного служіння сім`ям, які шукають любов і прийняття. Курс з чотирьох уроків заклав основу для започаткування, а іншим для розширення роботи з тими, хто потерпає від інвалідності. Повний і системний навчальний посібник налічує 16 занять та розділений на чотири модулі:

 • Огляд служіння людям з інвалідністю;
 • Теологічна теорія страждань і немочі;
 • Церковне служіння і служіння людям з інвалідністю;
 • Введення в біоетику.

Конференція відбувалася у вигляді семінарів. Основні семінари проводив Бен Родез, директор відділення теологічної освіти в місії «Джоні і друзі». Він також є вченим-дослідником у Християнському інституті з питань інвалідності при місії «Джоні і друзі». Теми основних семінарів:

 • Навіщо служити людям з інвалідністю;
 • Що є визначенням інвалідності;
 • Божа суверенність і людська свобода;
 • Проблема зла і страждання в нашому світі;
 • Надія: правильний погляд на зцілення;
 • Теологія служіння людям з інвалідністю;
 • Служіння церкви людям з інвалідністю.

«Церквам потрібне служіння людям з інвалідністю тому, що, по-перше, інвалідність не обирає. Вона вражає людей різного віку, раси, національності та етнічної приналежності. По-друге, людей з особливими потребами часто зовсім не розуміють і не цінують. І найголовніше, це заповідь нашого Господа» — зауважив Бен Родез.

Окрім цього, впродовж двох днів відбувалися додаткові семінари на вибір. Учасники дізналися, що Біблія говорить про те, як Бог дивиться на людей з інвалідністю; почули практичні поради поводження з людьми з різними типами інвалідності; почули, як вчити дітей з синдромом Дауна про любов Христа, як депресія і тривожний розлад впливають на людину; дізналися основну інформацію про аутизм, а також отримали практичні ідеї, як допомогти дитині з аутизмом у навчанні.

Спікери додаткових семінарів: Давид Андерсон, доктор наук в галузі спеціальної освіти і в області Біблійних наук; Оксана Елсінгер, член ради директорів організації READ Ministries; Джим Бейкер, служить у команді Європейських лідерів в організації «Річ Глобал» (Reach Global); Лора Фрайдей, бакалавр соціальних служб, фахівець кінної терапії (іпотерапії); Кім Парегат, психолог у сфері ментальних розладів; Кріс і Мері Малон, батьки дев`яти дітей, п`ятеро з яких мають синдром Дауна, і четверо з них були усиновленні в Україні; Тетяна Колодій, очолює Фонд допомоги людям з інвалідністю «Джерело милосердя».

Організатори конференції Сергій і Наталя Больчук під час семінару «Відвага для марафону: Як розпочати та розвинути служіння людям з інвалідністю» дали відповіді на запитання: З чого починається бачення? Як зібрати команду? Звідки отримати ресурси? Які основні перешкоди в служінні? Як довести спробу до кінця? Як передати естафету служіння?

Також у рамках заходу відбулася екскурсія в Реабілітаційний комплекс «Агапе». Учасники побачили та почули, як організована робота комплексу, як відбувається процес реабілітації та дізналися про навчання в Тренувальному центрі фізіотерапевтів, яке проводиться на базі «Агапе».

Конференція «За межею страждань» стала для багатьох добрим підбадьоренням в служінні, а для деяких — хорошим стартом в роботі з людьми з інвалідністю.

Олена Нечипорук

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *