Скоро з`являться перші серії фільму «Реформація. 500 років потому»
20.12.2017
Різдвяний університетський молитовний сніданок
10.01.2018

Молитовний сніданок у Броварах

Практика «молитовних сніданків» є дуже важливою для громади міста на шляху до об’єднання у вирішенні спільних проблем.

Напередодні Різдва Христового ГО «Духовність» ініціювало продовження традиції «Молитовних сніданків» у Броварській міській раді (https://brovary.net.ua/reportazhi/u-brovarskij-miskij-radi-vidbuvsya-pershyj-v-yiyi-istoriyi-molytovnyj-snidanok/).

27 грудня відбулися «Молитовні зустрічі» в малій залі виконкому, де зібралися мер міста Ігор Сапожко, Лариса Виноградова, депутати та керівники управлінь Броварської міської ради, пастирі православної, греко-католицької та протестантських церков. Варто зазначити, що присутні були депутати з різних фракцій, як з представників влади, так і опозиції.

Голова ГО «Духовність» о.Михайло Лесюк зазначив, що напередодні Нового року та Різдва Христового варто прочитати разом з Біблії історію про народження Спасителя та задуматися, що означає Різдво особисто для кожного з нас. Він запропонував присутнім прочитати Євангеліє від Матвія 1-2 розділ, де описана історія народження Ісуса Христа, саме ця подія стала початком нашої ери.

Цього року Україна вперше офіційно святкує Різдво 25 грудня разом з усім світом (https://m.censor.net.ua/news/3041296/lichno_ya_reshil_prazdnovat_dvajdy_poroshenko_pozdravil_hristian_zapadnogo_obryada_s_rojdestvom_video)

Мер міста Ігор Сапожко сказав, що Різдво для нього – це привід думати не лише матеріальне, але і про духовне. І запропонував, що наступного разу на такі зустрічі запросити і директорів підприємств, і громаду міста.

Ми запитали враження від учасників зустрічі в форматі «молитовного сніданку» та їх думку про важливість для міста такої практики спілкування представників влади, духовенства, громадськості на духовні та щоденні теми.

 

Отець Олег Панчиняк, священник храму Трьох Святителів Української Греко-Католицької Церкви в Броварах:

«Така практика «молитовних сніданків» чи «молитовних зустрічей» є дуже важливою для громади міста на шляху до об’єднання

у вирішенні спільних проблем.

Колись один із моральних авторитетів нації Любомир Гузар став ініціатором утворення Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій, яка діє незалежно від політичних сил і партій, намагаючись відстоювати спільні цінності та моральні закони в житті України.

Саме за таким же приципом сформована і духовна рада міста Бровари і ми раді спілкуванню з депутатами, мером, не залежно від їх політичної приналежності. Ми молимося за законодавчу, виконавчу та судову гілки влади в нашому місті та країні, бо мудре управління сприяє добробуту кожного жителя міста.»

Анатолій Лепак, пастор церкви Євангельських християн-баптистів:

«Біблія – це перша книга в Україні. Не випадково саме на ній присягають президенти країни. (https://r500.ua/chomu-na-yevangeliyi-prisyagayut-ukrayinski-prezidenti/)  Її значення в історії люства важко переоцінити. Тому її варто читати і жити по ній, бо саме в цій книзі є глибина мудрості і духовності.

Спілкування за одним столом навколо цієї Книги, що об’єднує представників різних конфесій та  політичних партій є дуже важливим для життя міста, адже ми можемо почути один одного, побачити вживу та разом помолитися про процвітання нашого міста.

Важливе не лише проголошення, але і практичне виконання заповідей «не вкради», «не кажи неправди», «не чини перелюбу» та інших, бо саме комплексне виконання цих духовних законів веде до процвітання територій, про що свідчить історія найрозвинутіших країн світу.»

             Депутати міськради: ліворуч — Оксана Мельник, Петро Бабич, Микола Загуменний. Праворуч — Олег Берестовий.
             Депутати міськради: Андрій Саук та Галина Негода

 

Олег Берестовий, депутат Броварської міської ради:

«Це безумовно корисні зустрічі для міста. Мабуть чи не єдина платформа на сьогодні, де влада та опозиція можуть зібратись за неформальних обставин. Кожен розуміє своє особисте, коли читає Біблію публічно в слух.

На цій зустрічі було відчутно, що кожен в глибині своїй розуміє свої помилки, і словах кожного відчувалась доля покаяння. Але ці тендітні моменти вмить вщухли, як тільки Отець Михаїл подякував за зустріч і сказав: «Амінь».

Потрібно з певною регулярністю продовжувати подібну практику, але в більш широкому колі, де не тиснимуть статуси владних кабінетів».

 

Андрій Саук, депутат Броварської міської ради:

«Відчуття неоднозначні. Був відчутний дуже низький інтерес влади до заходу. Депутатів попередили про захід лише за два дні. І це в кінці року.

Але захід має бути традиційним. Бо це прекрасний майданчик для спілкування і усвідомлення біблійних істин.»

 

Павло Унгурян, народний депутат України, голова Міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України, координатор парламентських молитовних сніданків:

 

В  Україні молитовні сніданки з загальнонаціонального формату, який проходить вже майже 10 років, поширюються на місцевий рівень. Вже більша частина обласних центрів, багато районних центрів практикують таку духовну ініціативу серед управлінців, підприємців, освітян тощо.

У США, де наразі вирує політична криза, регулярне вивчення Біблії — чи не єдиний формат спільності республіканців та демократів. Тисячі молитовних зустрічей у кожному штаті, кілька сотень молитовних груп у самому лише Вашингтоні — ось справжня причина могутності США.

У Європейському Союзі десятиліттями практикуються молитовні сніданки, як місце проголошення цінностей, що утворили успішну Європу. Щотижневі зустрічі з вивчення Святого Письма є невід’ємною частиною життя парламентів Німеччини, Великої Британії, Нідерландів, Фінляндії, Австрії, Латвії, Литви, Румунії, Македонії, Словенії та багатьох інших країн.

 

 

Ольга Романенко

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *