Джордж Уитфилд и Великое пробуждение в XVIII веке
10.02.2017
У Ніжині пройде круглий стіл «Історія Реформації: вчора, сьогодні, завтра»
13.02.2017

На круглому столі в Харківській облдержадміністрації оргкомітет R500 закликав до просвітництва й доброчинності (ВІДЕО, ФОТО)

У Харківській обласній держадміністрації (ХОДА) відбувся круглий стіл за участю заступника губернатора області Анатолія Бабічева. Зустріч відбулася з нагоди святкування в Україні 500-річчя Реформації (R500). До участі в ній запросили представників протестантських церков і організаційний комітет R500 Харкова.

У вступному слові Анатолій Бабічев наголосив на важливості співпраці обласної влади з церквами у проведенні заходів R500 у Харківському регіоні.

003

Керівник оргкомітету Ілля Чуркін звернув увагу присутніх на позитивний вплив Реформації на розвиток суспільства, зокрема в економічному та моральному плані. Ілля відмітив, що «2017 рік є часом, коли спільними зусиллями важливо послужити потребам суспільства, покращити соціальне служіння й посприяти підвищенню сімейних цінностей».

004

Також виступили координатори молодіжного, соціального, юридичного, творчого й науково-історичного відділу оргкомітету. Вони акцентували потребу в просвітництві населення щодо витоків та історії Реформації, ширшій допомозі соціально незахищеним верствам населення, формуванні життєствердних цінностей у підростаючого покоління та популяризації здорового способу життя.

У своїх виступах керівники протестантських громад Харкова роз’яснювали ідеологію та смисл Реформації. Останнім узяв слово пастор Харківської християнської церкви Петро Коваленко, який, зокрема, сказав: «Незважаючи на труднощі, які нас оточують, я бачу, що є надія. Ми не можемо покладатися сьогодні на зброю або політиків. Політика не здатна змінити людські серця. Але є час звернутися до Слова Божого, яке завжди змінює серця людей. Реформація серця — це вихід. [Це] те, що нам потрібно сьогодні. Тому я прошу вас сприяти цій реформації».

Присутні представники департаментів освіти й соціального захисту населення ХОДА подякували представникам церков за активну участь у соціальній та освітній роботі в Харкові та області.

Тетяна Бабенко, перший заступник начальника департаменту соціального захисту населення, закликала церкви взяти шефство над проблемними сім’ями в регіоні.

Олександр Труш, заступник директора департаменту науки і освіти, схвалив задум наукової конференції з тематики європейської Реформації, яку планують восени 2017 року провести на історичному факультеті Харківського національного університету імені Василя Каразіна.

hoda-kruglyj-stol-obshh-plan

igor-galenko-tvorcheskij-otdel

petr-kovalenko-pastor-harkovskoj-hristianskoj-tserkvi

Наталя Копилова

1 Комментарий

  1. Анатолій Тарасенко:

    Знакова подія не лише для Харкова

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *