Реформація церкви та реформа права (до 500-річчя Віттенберзьких тез Мартина Лютера)
20.07.2017
Про право на озброєний спротив в теології та внутрішній дипломатії Ф. Меланхтона
21.07.2017

На Волині християнський підлітковий фестиваль зібрав понад 400 учасників (ФОТО)

Дев’ятий християнський підлітковий фестиваль Волині «Реформація, що змінює серця» проходив із 10 по 15 липня поблизу с. Сомин Турійського району на березі мальовничого озера. Участь у ньому взяли понад 400 дітей віком від 12 до 16 років.

Це був час християнського єднання підлітків, нових знайомств, спортивних змагань, конкурсів на знання Біблії, різноманітної творчості. Цікаво провести час, відпочити на березі озера, познайомитися з новими друзями — не єдина мета християнського фестивалю, адже головним у нашому житті є поклоніння Богові та пізнання Його Слова. Тому найважливішими елементами фестивалю було ранкове поклоніння, молитва та біблійний урок із подальшим обговоренням в групах почутого Божого Слова.

Оскільки цього року наша держава відзначає 500-річний ювілей Реформації, доленосної для багатьох країн події, організатори фестивалю вирішили познайомити підлітків з основними ідеями великих реформаторів, які знайшли своє вираження у п’яти «Sola» Реформації. Кожного ранку на біблійному уроці підлітки слухали якусь частинку історичної інформації з життя Мартіна Лютера: його дитинства, чернечих років та його шляху до відкриття істини, що значить євангельський текст Римлянам 1:17, власне що ж то означає «А праведний житиме вірою». Цей євангельський текст змінив життя реформатора. Також кожного дня на уроці обговорювалось одна з п’яти «Sola» Реформації, а спеціально розроблений підручник, де потрібно було записувати окремі поняття та слова допомагав підліткам у засвоєні матеріалу.

Дні фестивалю швидко промайнули, та підлітки поїхали зі своїх таборів із гарними враженнями та розумінням, що Бог прощає гріхи лише через щире каяття людини. Вони почули, що середньовічна Римо-католицька церква поставила численні перешкоди на шляху людини до Бога у вигляді певних ритуалів, завчених молитов, святих заступників, різних «святих» реліквій та індульгенцій. Діти пізнали, що Бог шукає в людях щирої віри та особистих відносин, а ще вони зрозуміли, що Реформація, започаткована Лютером, була поверненням до початкового християнства, до Божого Слова та життя у вірі, як це було в часи Христа та Його апостолів.

Організатори табору кажуть: «Правдиве Боже Слово має силу змінювати серця! Чудово це усвідомлювати, дивлячись як чимало підлітків в останні фестивальні дні заявили про своє рішення вірно слідувати в своєму житті за Ісусом Христом! Тому ми з нетерпінням очікуємо наступного року, коли проходитиме 10-й, ювілейний, підлітковий фестиваль».

Сергій Мельничук

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *