Підсумки Року Реформації
15.01.2018
Скоро! Обучение Лидеров Спортивного Служения!
06.02.2018

Науковці прочитали лекції по Реформації для учнів старших класів м. Бровари

У рамках виконання Указу Президента «Про відзначення 500-річчя Реформації» 21-22 січня  2018 року у школах м. Бровари відбулися лекції по Реформації для старшокласників.

Спеціально запрошеним лектором став профессор Леонід Кістерський, який є співавтором наукової монографії «Реформація. Успіх Європи і шанс для України», яка написана у співвторстві з нобелівським лауреатом Верноном Л.Смітом.

Кістерський Леонід Леонідович, доктор наук, професор, директор — засновник Інституту міжнародного ділового співробітництва, професор Київського інституту міжнародних відносин.

Працював близько 10 років у Європі та США: радником з економічних питань за квотою України в Секретаріаті Конференції ООН з питань торгівлі та розвитку (ЮНКТАД) в Женеві, Швейцарія, готував аналітичні звіти для міжурядових сесій Ради з Торгівлі та Розвитку. Був засновником-головою Національного центру реалізації міжнародної технічної допомоги Україні в ранзі міністра.

Заснував та розвиває науковий напрям – управління зовнішніми ресурсами для реформ, в якому провадить теоретичну та практичну роботу по реформуванню економіки України на європейських засадах; на конкурсній основі в якості експерта або керівника групи консультантів брав участь в реалізації багатьох міжнародних проектів на замовлення ЄС, ООН, Світового банку, Міжнародного товариства Червоного Хреста, урядів окремих ринкових демократій.

В якості запрошеного професора викладав та проводив дослідницьку роботу у провідних наукових центрах та університетах світу – Інституті економіки НАН України, Константському університеті (Німеччина), Браунському та Стенфордському університетах (США), в Київському Інституті міжнародних відносин при Національному університеті імені Тараса Шевченка, Вищій Школі Бізнесу (Польща), результатом якої стали чисельні наукові публікації. Має ряд міжнародних наукових нагород та премій: звання “Людина року” та золоту медаль від Біографічної Спілки США за видатні заслуги у розвитку суспільних наук, медаль ім. Хуберта Хемфрі за значні досягнення у сфері політичних наук, має почесні відзнаки професора від Браунського університету.

Автор та співавтор більше 130 наукових праць, в тому числі 14 книжок та підручників, з питань міжнародних економічних відносин, що надруковані провідними видавництвами України, Швейцарії, Росії, США, Великобританії, Польщі, Німеччини, інших країн, а також міжнародними організаціями.

Під час лекції проф. Л.Кістерський наголосив, що Україна обрала курс на інтеграцію з сім’єю європейських народів, тому молодь має вивчати і досліджувати історію і культуру цих країн. Саме Реформація суттєво повпливала на становлення Європи, а переклад Біблії на мову народу, її друк та поширення сформувало європейські цінності «не вкради», «не кажи неправди», «не чини корупції», «виконуй закон» тощо.

Наслідки і ефект від Реформації у Європі очевидні і в наш час: в країнах, де відбулася Реформація і є більшість протестантів і досі найвищий рівень щастя народу, найменший рівень корупції, найвищий рівень свободи, найбільший рівень ВВП на душу населення.

Професор Кістерський розповів, що  ці факти підтверджує і нобелівський лауреат з економіки Вернон Сміт, котрий нещодавно приїжджав в Україну і презентував американські, європейські та українські дослідження про Реформацію.

Працюючи в європейських країнах, профессор Кістерський найбільше був вражений пам’ятниками лідерам Реформації. Найбільш фундаментальний він бачив у Швейцарі, де сто років тому в 1917 році на території  Женевського Університету закінчили багаторічне будівництво «Стіни Реформації»  до 400 річчя визначної події.

Реформація і протестантизм надали  надзвичайний поштовх стратегічному розвитку європейського континенту. Зміни відбувались як в усіх сферах життєдіяльності окремих країн, так і на континенті в цілому. Активно відбувався процес державотворення, формувались країни і нові економічні відносини між ними.

Ідеологічні підвалини Реформації сформувались на основі учення Мартіна Лютера, який закликав вважати головним джерелом християнської істини не інституційну церкву, а саме Біблію.

Лютер також вважав, що в очах Бога немає праці благородної або зневаженої, і борг людини старанно працювати, виконуючи своє покликання. Особливо стимулюючи вчення Лютера вплинуло на підприємницьку діяльність. Підприємець почав бачити у своїй роботі не лише обов’язок, але поклик від Господа,  а успіх в підприємництві став сприйматися як нагорода за чесну і сумлінну працю. Протестантизм, таким чином, зіграв центральну роль у становленні капіталізму шляхом заохочення підприємництва.

У економічному плані Реформація сприяла зміні застарілих феодальних стосунків на капіталістичні. Прагнення до розвитку промисловості і економіки сприяло накопиченню капіталу, який вкладався в торгівлю, виробництво, освіту.  

Сьогоднішня Західна Європа, Північна Америка та інші розвинуті ринкові демократії значною мірою завдячують саме Реформації, її постулатам і впливу на цивілізаційний розвиток.  

https://r500.ua/reformatsiya-derzhavotvorennya-profesionalizm-ta-poryadnist-vs-osobista-koristi-i-kvoti/

Модератором заходу виступила Ольга Романенко, голова Науково-освітнього відділу Всеукраїнського оргкомітету з відзначення 500-річчя Реформації, член Ради молодих вчених при МОН, викладач КНТЕУ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *