#R500ua: как христиане Украины готовятся праздновать 500-летие Реформации
24.10.2016
Лекції Е. Моргана з етики протестантизму пройшли у рівненському виші
24.10.2016

П’ять принципів Реформації досліджували на конференції баптистські служителі (ВІДЕО)

Пасторська конференція «П’ять Sola» з Дональдом Карсоном пройшла 19-20 жовтня. Послухати доктора богослов’я зі Сполучених Штатів Америки зібралися майже 500 служителів із різних областей України. Дводенна зустріч проходила у київській церкві «Дім Євангелія».

«Немає людини, яка б не чула про те, що Господь зробив для України, — зазначив Ігор Бандура, перший заступник голови Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів (ВСЦ ЄХБ). — Він відкрив перед нами двері для поширення Його звістки під гаслом R500. Ми проводимо конференцію, щоби пригадати п’ять основних тез, які стали фундаментом Реформації: «Тільки Христос», «Тільки благодаттю», «Тільки вірою», «Тільки Богові слава», «Тільки Писання». А також систематизувати наші знання та йти звіщати Євангеліє».

002

«Найкращий спосіб розпочати святкування Реформації — згадати п’ять «Sola»», — розпочав свою доповідь Дональд Карсон. Упродовж першого дня доктор богослов’я охарактеризував три принципи: «Тільки Христос», «Тільки вірою», «Тільки благодаттю». «На хресті ми бачимо не лише любов Ісуса Христа до нас, а й любов Бога-Отця», — зазначив він.

003

Розповідаючи служителям про принцип «Тільки вірою», Дональд Карсон наголосив, що віра — дар Божий, на який ми опираємося. Наша віра настільки цінна, наскільки цінний об’єкт нашої віри.

Заключний принцип, який учасники конференції розглянули першого дня, — «Тільки благодаттю». Дональд Карсон зазначив, що існує лише одна умова наших взаємин з Богом — це Його благодать.

004

Наостанок першого дня конференції заступники голови ВСЦ ЄХБ В’ячеслав Нестерук та Сергій Мороз розповіли про основні заходи, які мають відбуватися під час святкування 500-річчя Реформації та запросили всіх пасторів брати активну участь у святкуванні.

Наступного дня Дональд Карсон завершив тему «П’ять Sola». Характеризуючи принцип «Тільки Богові слава», пастор зазначив, що Бог потребує нашого прославлення не через те, що це потрібно Йому, а через те, що цього потребуємо ми. Адже ми — Боже творіння і залежимо від Нього.

005

«П’ять Sоla» у слов’янському контексті розглянув Сергій Санніков, автор численних публікацій з історії та богослов’я євангельсько-баптистського братства. Пастор зауважив: «Ми багато говоримо про Реформацію. Взагалі, що таке Реформація? Реформація — це дія Духа Святого та оновлення тіла церкви, церковних організацій, а не лише те, що відбувалося 500 років тому».

006

Учасники конференції мали можливість ставити запитання, які непокоять служителів. Одним із запитань до лектора було «Як Дональду Карсону вдається з найвищими науковими ступенями бути настільки смиренним і відкритим?» На що проповідник відповів: «Як можна гордитися чимось, якщо ти стоїш біля Голгофського хреста?»

007

Підвів підсумки дводенної пасторської конференції Валерій Антонюк, голова союзу ВСЦ ЄХБ. Служитель наголосив, що Бог дає нам можливості, аби ми змобілізувалися для змін в українському суспільстві.

008

Музична частина конференції проходила у супроводі гурту «Ковчег» з м. Донецька.

Прес-служба ВСЦ ЄХБ

Фото: Григорія Юрика

Джерело: ecbua.info

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *