У Києві презентують проект «Біблія мовою жестів»
19.05.2017
Велика річниця Реформації. Протестанти Львова провели прес-тур для представників ЗМІ (ВІДЕО, ФОТО)
19.05.2017

Півтисячолітній ювілей Реформації відзначили у Галичі (ВІДЕО)

У Національному заповіднику «Давній Галич» (Івано-Франківська область) 18-19 травня проходить наукова конференція «Авраамічні релігії і Реформація: формування протестантського символу віри й ідеології нової суспільної реформації (європейський й український контекст ідентичності)», присвяченої 500-річчю Реформації.

Цьогоріч світ ознаменовує 500-річчя Реформації. Не стоїть осторонь цієї дати й Україна, про що засвідчує Указ Президента України Петра Порошенка «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

В умовах сучасного національно-культурного відродження нашої держави постає питання активізації релігії як невід’ємного компонента культурного процесу. Потреба в релігії часто визначається суспільством її духовною і соціокультурною складовими. Значимість церкви у своєму житті громадяни пов’язують не лише з її прямим призначенням, але й з участю у суспільних справах, а демократизація суспільно-політичного та культурного життя незалежної України посилила інтерес до наукових досліджень релігійної тематики.

«Проведення Національним заповідником «Давній Галич» у співпраці з Відділенням релігієзнавства Інституту філософії імені Григорія Сковороди НАН України IV наукової конференції «Авраамічні релігії і Реформація: формування протестантського символу віри й ідеології нової суспільної реформації (європейський й український контекст ідентичності)», є не випадковим, — зазначив генеральний директор заповідника Володимир Костишин. — Ми вбачаємо у цьому науковому форумі важливість напрацювань щодо вирішення актуальних проблем наукової комунікації, поширення результатів наукових досліджень задля безперешкодного розвитку науки та освіти в Україні. А свідченням тому є представництво конференції: доктор філософських наук, професор, провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г. Сковороди НАН України Петро Яроцький, доктор історичних наук, академік Академії наук Вищої школи України Олександр Головко; доктори наук Алла Арістова, Ольга Добродум; кандидати наук — представники провідних наукових установ України, наші колеги із державних заповідників та музеїв. Якщо брати в географічному визначенні, то нашу конференцію представляють Київ, Харків, Запоріжжя, Чернігів, Рівне, Маріуполь,Чигирин, Бережани, Івано-Франківськ».

Урочисту частину конференції Божим благословенням та молитвою розпочав декан Галицького деканату УГКЦ о. Ігор Броновський.

З вітальним словом до учасників форуму звернувся начальник відділу моніторингу діяльності та реєстрації статутів релігійних організацій Департаменту у справах релігій та національних меншин Міністерства культури України Іван Папаяні, який звернув увагу на історичні могутності Галицько-Волинської держави — повноправного суб’єкту і активного учасника тогочасних загальноєвропейських політичних, релігійних, культурних та економічних процесів.

До вітань долучилися представник Департаменту соціальної політики Івано-Франківської облдержадміністрації Василь Худяк, голова Галицької райдержадміністрації Микола Попович, представники обласного організаційного комітету з відзначення 500-річчя Реформації Олег Шеремета та Олександра Банах, єпископ церкви Християн віри євангельської Юрій Веремій та пастор Назарій Якимчук.

«Аналізуючи роботу конференції, хочу зазначити, що науковці сьогодні готові об’єднати зусилля спрямовані на духовно-моральне оздоровлення Української держави, консолідацію зусиль церков у питанні виховання молоді на духовно-моральних цінностях та гармонійний розвиток соціуму, — продовжив керівник заповідника. — Ці позиції викладені у резолюції конференції».

Бесіду вів Ярослав Поташник

За матеріалами prostir.museum

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *