5 «Sola» Реформації. Богословські принципи гетерогенного протестантизму
15.08.2017
Бізнес і Реформація. Чи є зв’язок?
16.08.2017

Працівники та студенти адвентистського вишу відвідали місця Реформації

У червні група викладачів, студентів і випускників Українського адвентистського центру вищої освіти (УАЦВО) кількістю 19 осіб взяла участь у турі місцями Реформації. Це унікальний маршрут, ініційований Асоціацією випускників Українського гуманітарного інституту та підготовлений туристичною компанією «ДАТУР» спеціально до 500-річчя Реформації. У рамках екскурсії група побувала в історичних місцях, пов’язаних з Реформацією, та в сучасних мегаполісах із новою європейською культурою. Упродовж семи днів туристи побували у п’яти країнах: Польщі, Чехії, Німеччині, Австрії та Угорщині. Зокрема, це були такі міста, як Краків, Табор, Прага, Берлін, Хернхут, Віттенберг, Відень, Будапешт.

500-літня історія Реформації по-особливому відкрилася мандрівникам з УАЦВО у Віттенберзі (Німеччина). Відвідування будинка-музею Мартіна Лютера, а також Замкової церкви, де він прибив свої 95 тез, справили незабутні враження на гостей.

Невелике місто Табор у Чехії з пам’ятниками Яну Гусу та Яну Жижці, а також з місцями, де приховувалися учасники Гуситського повстання, стало живим нагадуванням про реформаційний рух.

Містечко Хернхут у Німеччині вразило пам’яттю про зародження у 1727 році громади Моравських братів з числа протестантів з різних країн, які знайшли притулок у маєтку графа Миколи Людвіга Цинцендорфа. Місіонерський дух, який панував на початку зародження цієї протестантської громади, і дотепер живе в серцях віруючих людей цього містечка.

Таким чином, група з УАЦВО змогла доторкнутися до історії Реформації, що вивела на новий рівень розуміння біблійних істин, до зростання духовності, а також призвела до позитивних зрушень та реформ в Європі у сфері економіки, освіти, медицини, юриспруденції та ін.

«Це була благословенна подорож! Історія Реформації відкрилася з нової сторони, “ожила” через можливість поглянути на життя та діяльність реальних людей, на події тих часів та переосмислення духовних питань сьогодення. Подяка організаторам за якісну підготовку туру та супроводження по маршруту. Також велике спасибі всім моїм колегам і новим друзям за час, проведений в атмосфері християнського спілкування, за єдність поглядів, за оптимізм і бажання пізнавати нове, цінне, духовне, вічне!

Наш тур місцями Реформації не завершився приїздом додому, він продовжується внутрішніми реформами нашого духовного життя!», — говорить Лариса Георгінова, одна з подорожуючих.

Джерело: ugi.edu.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *