Легенда про Кия, Щека і Хорива — факти та домисли

Досліджуючи походження назви міста Києва, кожному неодмінно потрапляє на очі легенда про братів Кия, Щека, Хорива та сестру їх Либідь. Та мало кому відома інша версія, яка розглядає Кия — не як історичну особу, а намагається пояснити походження назви «Київ» на основі етимології та християнського минулого нашого краю.

Таємнича Гора Божа

Ми відправимось в віртуальну мандрівку на мальовниче Надросся, де глибоко в лісових нетрях захована таємнича Гора Божа. Розкриваючи таємницю цієї гори, якій вже 1640 років, ми дізнаємося, якою ж була віра наших предків — унікального народу антів.

Імператор Констянтин та продовження гонінь на християн

Дізнайтесь про переміни в політичній та релігійній ситуації в Римській імперії та роль в цьому особливої людини — імператора Костянтина Великого — відому постать в історії християнської церкви. Чому християни відкинули найголовніше — волю Божу для людини, що записана самим Богом на камінних таблицях Декалогу?

Гоніння на християн в Римській імперії та за її межами

Перші християни зазнали жахливих переслідувань спочатку від язичників, а потім від своїх одновірців, які шанували слова імператорів вище від Слова Божого. В чому полягає секрет вірності перших християн і які були наслідки переслідувань в імперії та за її межами.

Віровчення перших християн України.

Скіфія — так називали в давнину територію сучасної України, була охрещена завдяки місіонерській діяльності апостола Андрія та учнів апостола Павла. Якою ж була віра послідовників Христа Великої Скіфії та Готії та чи відрізняється вона від вірувань сучасних християн?

Докази поширення християнства в Україні (І — ІV ст. н.е.)

Дослідники стверджують, що християнство існувало за землях сучасної України задовго до Володимира. Та чи є ції теорії археологічне підтвердження? Дізнайтесь про реальні археологічні знахідки, що свідчать про поширення християнства на наших землях.

Апостольське християнство в Україні в І-ІV ст.

Авторитетні письмові свідчення зазначають, що на землях сучасної України в давні часи було поширене християнство. Яким же чином Слово Боже розповсюджувалось серед нашого народу?

Скіфи, галати та апостол Павло. Біблійні свідчення

Біблійні свідчення на користь того, що уже в перші століття, християнські проповідники несли вістку спасіння на території України.

Апостол Андрій та його місія на теренах України

Історія відкриває нам цікавий факт, що один з учнів Христа, а саме апостол Андрій подорожував землями України. Чи справді ця мандрівка відбулась, і якою була його справжня місія?

Історія християнства в Україні

Більшість українців асоціює вислів «Християнство в Україні» з князем Володимиром та відомим хрещенням Русі, проте мало хто знає, що вістка Божа проповідувалась на наших землях задовго до приходу князя Володимира. Дізнайтесь чому замовчується правда і чи можна сліпо довіряти тому, що нам на сторінках підручників говорить історія.