Діячі Реформації на теренах України та їх значення в релігійно-культурному процесі
05.01.2017
У Запорізькій області проходять заходи до 500-річчя Реформації
06.01.2017

Тернопільщина долучилася до святкування Різдва з усім світом (ФОТО)

Тернопіль приєднався до святкування Різдва з усім християнським світом. На Театральному майдані в обласному центрі влаштували святкування на три дні: з 25-го до 27-го грудня тернополяни та гості міста разом співали різдвяні пісні.

Організували святкування Різдва в Тернополі євангельські церкви краю. Вони приурочили цей захід до відзначення 500-річчя Реформації, яка почалася як рух за повернення церкви до біблійних принципів.

oxsx2dkjvuo

Різдвяні пісні, постановки, хореографічні композиції, жива музика, — родзинкою святкування стало спільне виконання колядок жителями Тернополя з представниками інших народів і національностей.

«Це велика приємність — святкувати Різдво разом із моїми студентами-медиками. Дуже важливо, що ми можемо святкувати це Різдво в рік 500-річчя Реформації, адже саме вона відродила справжні християнські цінності, дала світові справжню демократію», — пояснює доктор медичних наук, професор, декан факультету іноземних студентів ТДМУ ім. Івана Горбачевського, пастор євангельської церкви Петро Сельський.

Святкування Різдва з усім світом — це ще одна можливість задуматись над основним змістом цього свята, наголошує єпископ об’єднання церков християн віри євангельської у Тернопільській області Віталій Яцюк: «Суть Різдва полягає в тому, що Бог-Отець послав свого Єдиного Сина Ісуса Христа, щоби нас, людей, спасти від гріхів. Для нас, як людей віруючих, дата значення особливого немає. Головне — сутність свята. Але очевидно, що 25 число найбільш прийнятне для святкування, тому що спочатку Христос народився, а потім почалася нова ера, а не навпаки».

Цілком реально, що невдовзі Україна святкуватиме Різдво з усім християнським світом. У Верховній Раді зареєстрували законопроект про встановлення 25-го грудня вихідним днем. Чимало тернополян позитивно ставляться до цього нововведення.

«Взагалі, скільки себе пам’ятаю, ми святкували Різдво 7 січня, так, як і більшість українців. Але надаю перевагу святкуванню 25 грудня: це можливість святкувати зі всіма християнами. Це особливо хороша нагода об’єднатися з нашими українцями, які зараз за кордоном. Мої рідні в Америці святкують Різдво, і ми сьогодні теж святкуємо, це радує. Нас наповнює особлива атмосфера святкування з усім світом», — каже студентка медичного університету Юлія Терещенко.

Євангельські церкви краю закликають більше задумуватися над змістом Різдва. Адже це свято принесло надію для всіх християн.

y55tpn4-qfw

mcgljlkbg8e

Людмила Путькалець

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *