500 років великих змін. Роман Соловій, історик і богослов, — про значення Реформації для України, цінності протестантизму, екуменізм та сучасні виклики
26.06.2017
Музичний фестиваль «Слава тільки Богу» у Хотині відвідали біля тисячі осіб (ФОТО)
26.06.2017

Цитати відомих людей про Біблію та Реформацію (ВІДЕО)

Цитати Мартіна Лютера про Бога, віру, молитву, життя віруючого. Завантажити відео.

Михайло Грушевський: «Євангельський рух зробив сильне враження в православній суспільності. Хоча оживлення православного життя, яке позначилось XVI століттям, почалось, незалежно від впливів Реформації, скорше, ніж ті могли викликати в нім які-небудь відгомони, проте Реформація заважила на його розвитку дуже помітно». Завантажити відео.

Михайло Грушевський: «Енергія, інтенсивність, сміливість українського національного руху (не бозна які, беручи їх абсолютно, але несподівані й через це дивні після довгого попереднього застою і безвладности) виявились не без зв’язку з реформаційним рухом, і так само потім підупали тут, в західньоукраїнських землях, у XVII в. не без зв’язку з занепадом реформаційного табору! Український корабель плив повними вітрилами під вітром реформації, і спустив вітрила, коли цей вітер опав і не стало ні цих сміливих союзників, ні їх бадьорих прикладів!» Завантажити відео.

Іван Огієнко: «Найголовніша ідея, яку скріпила й зреалізувала Реформація, була та сама, що ми її бачимо в Європі, в Чехії та в Польщі, — це переклади Св. Письма на живу народну мову, а також вживання народної мови в богослужінні. Правда, не Реформація вперше занесла цю ідею в Україну — занесли її ще ті попередні релігійні рухи, які докочувалися через Чехію та Польщу й до України; але тільки Реформація поставила цю ідею серед українського народу вже зовсім виразно, і не тільки поставила, але й зреалізувала її». Завантажити відео.

Іван Огієнко: «Таким чином, і в Україні, як то ми бачили, і в інших європейських та слов’янських народів Реформація покликала до життя народну мову як мову літературну. До того часу літературною мовою була в нас мова церковнослов’янська, як у народів католицьких — латина. Це тільки з часу Реформації прийнято в Україні мовою літературною живу народну мову, і стали вже нею писати книжки; до цієї доби не маємо ані одної книжки, писаної живою українською мовою. Українська жива мова, ставши з половини XVI ст. мовою Св. Письма й церкви, тим самим вже ставала й мовою літературною». Завантажити відео.

Іван Огієнко: «Реформація реалізувала і в Україні вживання народної мови в церкві: залунала тут проповідь уже живою народною мовою. Та не тільки проповідь — стали читати й Євангеліє та Апостола тією ж таки мовою». Завантажити відео.

Іван Огієнко: «Реформація принесла українському народові багато нових ідей, здійснення яких відразу підвищувало нашу духовну культуру; не всі ці ідеї були зовсім новими, але їх широке становлення й швидке поширення до самих народних низів були зовсім нові і принесли нам загальне зацікавлення тими питаннями, про які давніше тільки марили окремі одиниці». Завантажити відео.

Михайло Драгоманов: «Україна була найближча до тих думок, котрі довели всю Європу до зміни церковної (Реформації) якраз тоді, коли наші прості люди найбільше повставали за свою волю, а наша порода була найближче до спільності всіх своїх громад». Завантажити відео.

Джон Квінсі Адамс: «Так велико мое уважение к Библии, что чем раньше дети мои начнут читать ее, тем более я буду вверен, что они станут полезными гражданами своей страны и уважаемыми членами общества. Долгие годы я придерживаюсь обычая прочитывать Библию раз в год». Завантажити відео.

Хорас Грілі: «Невозможно поработить умственно или социально народ, читающий Библию. Библейские принципы лежат в основе человеческой свободы». Завантажити відео.

Патрік Генрі: «Библия ценнее всех книг, которые когда-либо были напечатаны». Завантажити відео.

Томас Карлейль: «Библия есть вернейшим выражением, когда-либо высказанным буквами нашего алфавита, вышедшими из души человека, через которое, как бы через Богом открытое окно, все люди могут посмотреть на тишину вечности и распознать вдали проблеск давно забытого дома». Завантажити відео.

Наполеон Бонапарт: «Библия — необыкновенная книга. Она Живое Существо, побеждающее все, ей противостоящее». Завантажити відео.

Джордж Вашингтон: «Невозможно правильно править миром без Бога и Библии». Завантажити відео.

Уільям Гладстон: «В свое время я знал девяносто пять выдающихся людей в мире, и восемьдесят семь из них были последователями Библии. Библия выделяется своим происхождением и неизмеримое расстояние отделяет её от других книг». Завантажити відео.

Авраам Лінкольн: «Я убежден, что Библия является наилучшим подарком, которым Бог когда-либо наделил человека. Все наилучшее от Спасителя мира передаётся нам через эту книгу». Завантажити відео.

Джерело: R500

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *