Триває підготовка до масштабного Дня подяки
31.08.2017
Хмельницький обласний художній музей запрошує на виставку, присвячену 500-річчю Реформації
01.09.2017

У Чернівецькій області десятки вірян влаштували прибирання прикордонної зони (ФОТО)

У Чернівецькій області віряни протестантських церков збирали побутове сміття у сервісній зоні прикордонного пункту пропуску «Порубне», повідомляє molbuk.ua.

«Для гостей, які приїжджають до нас з румунського боку, Україна розпочинається звідси, — розповідає Віталій Коломієць, перший заступник голови Глибоцької РДА, який брав участь у прибиранні прилеглої території. — Тому вельми важливо, аби вздовж центральної дороги привертали увагу чистота і порядок, а не засміченість. У квітні на толоку прийшли віряни протестантських церков, а це понад 100 осіб, які зібрали 30 «КамАЗів» сміття. Нинішнє прибирання здійснюється в рамках програми «500 років Реформації»».

«Особлива подяка пасторам адвентистів сьомого дня Павлу Козаку, п’ятидесятників — Данилу Олоєру та Василю Гаразі, який організував вірян церкви євангельських християн-баптистів, — ділиться Олена Рєпіна, начальник відділу культури і спорту РДА. — Це люди, які ставляться до будь-якої роботи відповідально. Ми забезпечили їх відповідною тарою та інструментом. Було б добре, якби до толоки приєдналися й віряни інших конфесій, всі, кому не байдуже наше довкілля».

До толоки учасники екологічного дійства добиралися хто на приватному транспорті, хто на автобусах, які зорганізувала РДА. Перед початком прибирання пастор Павло Козак прочитав молитву, після чого віряни розділилися на групи по декілька осіб й охопили два боки дороги.

«Ми будемо показувати приклад, як потрібно працювати, хоча розуміємо, що чисто не там, де прибирають, а там, де не смітять, — вважає 21-річний Іван Лупу, викладач музичної школи та керівник духового оркестру. — Я належу до Церкви адвентистів сьомого дня, громада наша невелика, але ми вже вдруге тут працюємо. Навесні зібрали сміття, яким заповнили вісім вантажівок. Відтоді тут відходів поменшало, але все одно їх є ще багатенько. Дивує, чому відповідні служби не подбали про покіс трави обабіч дороги по всьому периметру, а зробили це лише частково. У високій траві важче збирати сміття. Можливо, що більше потрібно й ящиків для сміття».

Такої ж думки й товариш Івана Олег Косар. А ось що сказав пресвітер євангельських християн-баптистів із села Поляна Василь Гарага: «Ісус Христос вчить, що чистота має бути не лише всередині людини, а й навколо неї. Цього правила ми й дотримуємося. На жаль, чимало наших співвітчизників ігнорують норми поведінки не тільки в суспільних місцях, а й вдома. Тому ми й показуємо приклад цивілізованої поведінки».

Разом із дорослими на толоці працювали й діти. Другокласник Марко Гаврилов, який з батьками відвідує церкву адвентистів сьомого дня, прийшов на толоку разом із сестрою по вірі Ольгою Клев. Хлопець тримав чималий мішечок, а дівчина наповнювала його сміттям. Туристи, які чекали прикордонного контролю, схвально відгукувалися про почин глибоччан.

«Все, що ми намітили, виконали: прибрали три кілометри сервісної зони, — підбив підсумки кількагодинної робити Віталій Коломієць. — Сподіваємось, що наступного разу роботи буде менше».

Джерело: molbuk.ua

1 Комментарий

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *