Тернопільський обласний оргкомітет R500 провів чергову зустріч
09.02.2017
Джордж Уитфилд и Великое пробуждение в XVIII веке
10.02.2017

У Харкові ухвалено план заходів із відзначення 500-річчя Реформації (ФОТО)

Підготовку та відзначення дати обговорили 9 лютого в ході круглого столу під керівництвом заступника голови, керівника апарату Харківської ОДА Анатолія Бабічева.

У заході взяли участь представники протестантських релігійних організацій Харківщини, які утворили Організаційний комітет з підготовки та відзначення 500-річчя Реформації в області.

«Президент України Петро Порошенко підписав указ «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації». Звичайно, Харківська обласна державна адміністрація не може бути осторонь і всіляко сприятиме відзначенню дати в області на належному рівні, — зазначив Анатолій Бабічев, відкриваючи засідання. — Спільно з протестантськими організаціями ми проведемо в цьому році низку заходів. Впевнений, що ця робота буде плідною й конструктивною».

Голова Організаційного комітету з підготовки та відзначення 500-річчя Реформації в Харківській області Ілля Чуркін зазначив, що мета заходів —  інформувати людей про історичне значення Реформації, яка змінила європейське суспільство та визначила подальший розвиток держав.

«Ми вдячні обласній адміністрації за спільну роботу. Нам відомо, що голову Харківської ОДА Юлію Світличну визнано найкращим очільником області за підсумками минулого року, а наша область займає лідируючі позиції серед регіонів. Покращення життя людей — і наша головна задача. Впевнені, разом ми зможемо плідно працювати на благо регіону», — зауважив Ілля Чуркін.

Довідка. Реформація (від лат. Reformatio — перетворення, виправлення) — церковно-релігійне, духовно-суспільне та політично рухове оновлення в країнах Західної та Центральної Європи у XVI столітті, спрямоване на повернення до біблійних першоджерел християнства, яке набуває форми релігійної боротьби проти католицької церкви і папської влади.

Реформацію пов’язують з іменами Мартіна Лютера, Жана Кальвіна та Ульріха Цвінглі, і відповідно називають протестантською, лютеранською або євангелічною.

Ініційований Мартіном Лютером церковно-релігійний рух спричинив розрив єдності західноєвропейської церкви — появу національних церковних спільнот та виникнення нової теології протестантизму. На території Харківської області перші протестантські релігійні громади з’явилися наприкінці ХІХ століття. На сьогодні на Харківщині майже половину від загальної кількості релігійних організацій складають протестантські.

dsc00415-3648x2736-d20a

dsc00394-3224x2477-bd11

dsc00397-3321x2538-064c

За матеріалами kharkivoda.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *