Закарпатська реформатська церква: історія та особливості розвитку
24.10.2017
Комикс «Мартин Лютер — монах, который изменил мир» издадут для детей
25.10.2017

У Кривому Розі презентують лекцію про Реформацію на Криворіжжі та фільм «Лютер»

Лекція «Реформаційні рухи на Криворіжжі», яка відбудеться 28 жовтня о 18:00 у Культурно-громадському центрі «ШELTER+», є результатом досліджень Романа Морозова (магістр наук в області міжкультурних досліджень) усіх релігійних неправославних, некатолицьких рухів і течій на Криворіжжі. У цьому напрямку ще дуже мало зроблено, і ще менше цих відомостей доступні пересічному криворіжцю.

Зі створенням Криворізького повіту ці землі перейшли від Херсонської губернії до Катеринославської, і тому Криворіжжя іноді губиться в історичному релігієзнавстві на кордоні двох губерній. Крім того, різним хронологічним періодам історії Криворіжжя приділяється неоднакова увага.

Тож вашій увазі буде представлений зародок історіографічного дослідження реформаційних рухів саме в контексті регіональної історії Криворіжжя. У межах цієї лекції будуть говорити про все, що так чи інакше пов’язано зі спадкоємцями Західної Реформації та постреформаційних рухів (менонітські колонії, західні місіонери і ще недосліджений вплив європейських інвесторів, гірничорудних спеціалістів, серед яких, безумовно, були й протестанти).

Також буде йтися про «сектантські», «єретичні» течії всередині Східної православної церкви, як то духобори, шалапути тощо.

Організатори повідомляють: «Ми відійдемо від спрощених, часто популістських історіографічних кліше, нав’язаних православними, атеїстичними, а іноді, на жаль, і євангельськими ідеологами. Наостанок поговоримо про сучасних протестантів, неопротестантів Криворіжжя».

Фільм «Лютер» покажуть 31 жовтня о 18:00 у Культурно-громадському центрі «ШELTER+». Фільм, який був знятий у 2003 році в партнерстві Німеччини та США, передає атмосферу Реформації, її історію та знайомить глядача з її героєм — Мартіном Лютером.

Адреса Культурно-громадського центру «ШELTER+»: вул. Армавірська, 28, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область.

Джерело: evensi.com

Фото

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *