У Дніпрі відкрилась виставка «Реформація та її наслідки» (ВІДЕО)
30.10.2017
Реформации-500: В Кривом Роге появился «Мартин Лютер» (ФОТО)
30.10.2017

У Львові відкрили виставку про Реформацію (ФОТО)

Цьогоріч Україна разом з усім світом святкує 500-річчя Реформації, яка вплинула на розвиток держав і суспільства. На честь цього у Львівському музеї історії релігії 27 жовтня розпочалась експозиція виставки.

У коментарі для Гал-інфо співорганізатор експозиції Надія Полянська розповіла, що головне завдання — показати виникнення Реформації та її поширення на українських землях. Адже, за її словами, для більшості людей, які вчились у радянських школах, світова та історія України — це щось різне, не дотичне одне до одного.

«Для нас важливо пояснити відвідувачам, що тогочасні актуальні європейські ідеї так само жили і в нашій країні. Через цю виставку ми спробуємо розповісти, що завдяки ідеям Мартіна Лютера реформувались православна церква та католицька. Це були взаємовпливи.

Серед експонатів представлена Берестейська Біблія — одне із перших перекладів Біблії з оригінальних мов на польську у XVI ст. У світі не так багато збереглось цих книг, бо у час переслідування протестантів більшу частину тиражу було спалено. Тому кожна книга має свою цікаву історію.

На виставці представлені два комплекти одягу. Перший — єпископський літургійний одяг лютеранського єпископа. Його привезли з Прибалтики. Другий — кальвіністського, який передали із Закарпаття.

Також на виставці можна побачити графічні портрети людей, які сповідували кальвінізм, лютеранство у XVI-XVII ст., а також зображення передових ідеологів Реформації. Остання історія на цій виставці — про сучасну трагедію на сході України, про те, що на територіях самопроголошених республік переслідують послідовників протестантизму через віру.

До організації заходу також приєднались: Львівський історичний музей, Львівська національна картина галерея ім. Б. Возницького, Львівська національна бібліотека ім. Стефаника, Львівська наукова бібліотека», — розповіла Надія Полянська.

Джерело: galinfo.com.ua

Фото Олени Ляхович

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *