Христианская конференция «YOUNG conf» объединила молодежь Украины
10.07.2017
Михайло Черенков: «Реформація — духовне вікно в Європу»
10.07.2017

У Полтаві звершили молитву пам’яті за репресованих за релігійні переконання (ФОТО)

6 липня 1415 року чеський реформатор Ян Гус віддав своє життя за віру. В річницю цієї події представники різних християнських конфесій Полтави зібралися, щоби згадати в молитві до Триєдиного Бога Отця, Сина і Святого Духа всіх тих, хто зазнавав і далі зазнає репресій і переслідувань за свою віру у Господа Ісуса Христа. Організатором заходу виступив Полтавський оргкомітет R500.

Україна та її народ у минулому столітті пройшли крізь важкі випробування доби комунізму. Не оминула ця доля і багатьох християн, які були репресовані і навіть вбиті за свою віру. Наш народ зазнав значних духовних втрат. Навіть ще в наші часи чути відголос цієї жахливої доби невір’я. Але, незважаючи на переслідування і репресії, Церква Христова вистояла і відродилась на крові тих мучеників, які віддали своє життя і здоров’я за віру у Христа.

Молитва відбулася на місці, де ще до тридцятих років минулого століття знаходилась євангелічно-лютеранська церква св. Петра і Павла (Петропавлівська кірха) — перша протестантська церква міста. Сьогодні ж це звичайний парк із фонтаном біля Галереї мистецтв.

Молитву розпочав лютеранський пастор, голова Місійного Союзу євангелічних громад України Павло Шварц, який нагадав про трагічну долю українських християн у часи комунізму.

Після нього Словом Божим поділився єпископ церкви євангельських християн баптистів Олег Овсій, який звернувся до Бога в молитві за репресованих християн.

Пастор церкви християн віри євангельської Михайло Роман молився натомість за сучасну Україну та за владу, яка відповідає за добробут, мир і свободу віросповідання в нашій країні.

Закінчилась молитва пам’яті Господньою молитвою «Отче наш», яку промовив пастор Вадим Ігнатенко з церкви «Благовістя».

Під час проведення заходу хор церкви євангельських християн-баптистів виконав дві пісні-молитви а капела «Боже Великий, Єдиний» та «Нікео-Константинопольский символ віри», а пані Марина Антонець поділилась віршем про християн-мучеників.

Після молитви було запропоновано зібрати підписи для встановлення на місці знищеної протестантської церкви пам’ятного знаку, який нагадував би про ціну віри і про тих, хто за неї постраждав.

Павло Шварц

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *