Реформации-500: В Кривом Роге появился «Мартин Лютер» (ФОТО)
30.10.2017
У Мукачеві презентували художню виставку етнічних німців України (ФОТО)
30.10.2017

У Рівному відкрили виставку «Реформація: від витоків до сьогодення» (ФОТО, ВІДЕО)

У Рівненському краєзнавчому музеї 27 жовтня відбулося відкриття виставки «Реформація: від витоків до сьогодення», присвяченої 500-річчю Реформації.

Захід відкрив директор музею Олександр Булига, який зазначив, що виставка створена в рамках відзначення події по всій Україні. Він також представив авторів ідеї виставки Людмилу Шахматову, провідного спеціаліста музею, і Ліну Бородинську, кандидата історичних наук Рівненського інституту Університету «Україна».

Людмила Шахматова і Ліна Бородинська розповіли про структуру виставки і детальніше представили ряд експонатів.

Початковий розділ дає інформацію про історію розвитку Реформації в Європі, а також сторінки історії протестантизму на теренах Рівненщини.

На експозиції представлено діяльність лютеранських, євангельсько-реформованих, євангельсько-баптистських, адвентистських, п’ятидесятницьких та інших громад. Основу експозиції складають унікальні фото, рідкісні книги, документи, меблі та картини з молитовних будинків, богослужбовий одяг, друкарські апарати та інше.

Звертають на себе увагу унікальні речі, надані деякими протестантськими конфесіями, зокрема: «Текст» і лавка із молитовного будинку чеської громади баптистів с. Новоставці Здолбунівського району початку ХХ століття; кафедра із лютеранської церкви. Після 1939 року і аж до 1992 кафедру переховували на горищі одного з братів у селі Залізниця; домотканий килим першої половини ХХ століття Євдокії Краснової, вірянки церкви євангельських християн-баптистів м. Чернівці; простий друкарський апарат, на якому підпільно друкували духовну літературу (під час презентації Микола Дятлик продемонстрував його в дії); книги, документи та інші рідкісні речі.

Перед громадою виступили представники протестантських конфесій Володимир Доброчинський, Олександр Третяк.

Виставку створено за сприяння Рівненського обласного об’єднання церков євангельських християн-баптистів, Рівненського обласного об’єднання церков християн віри євангельсьсокї, Західної конференції Церкви Адвентистів сьомого дня, Української євангельсько-реформованої церкви, Місійного руху «Єпіфанія», Історичного товариства «Сувій», Рівненського регіонального комітету R500, друкарні «Формат-А» (М. С. Дятлик). Свої матеріали надали також науковці Державного архіву Рівненської області.

Під час роботи виставки щотижня відбуватиметься презентація однієї з протестантських конфесій: 2 листопада — адвентистів сьомого дня, 9 листопада — євангельських християн-баптистів, 15 листопада — християни віри євангельської.

Виставка працюватиме впродовж місяця.

Лілія Толстуха

Джерело: museum.rv.gov.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *