Игорь Галенко и Максим Балаклицкий в программе «Насправді» рассказывают о феномене Реформации и ее 500-летии
22.02.2017
«Ідеї Реформації оминули Україну, тому нині ми не маємо спокою», — Михайло Паночко
22.02.2017

У столиці провели форум «Рік Реформації. Початок» (ВІДЕО)

Форум відвідали близько півтори сотні учасників. Раніше подібні заходи відбулися у Черкасах та Одесі.

Руслан Кухарчук — організатор форуму, голова громадського руху “Всі разом!”: “Ідея полягає в тому, щоб у всіх регіонах, у різних регіонах — і в центральних, і в провінційних, так би мовити, знайти та мобілізувати віруючих людей різних християнських конфесій, які мають у серці оцей поклик Божий, для суспільного і державного перетворення на основі християнських цінностей, і які готові в цьому брати участь, які хочуть це робити”.

Роман Аблязов — організатор форуму: «Мы много говорим о реформах, преобразованиях в обществе. Но наш форум говорит о христианском взгляде на реформы. То есть в основе всего мы имеем евангельские постулаты, евангельские смыслы. Мы верим, что именно Библия обладает полнотой понимания [того], как должно развиваться общество”.

На форумі озвучували заявлену проблематику в семи напрямках: сім’я, медіакомунікація, політика і влада, економіка і підприємництво, культура і мистецтво, освіта та інновації, громадянський сектор. Спікерами у цих темах були українські спеціалісти, а також гості з Великої Британії: громадська діячка Андреа Вільямс і адвокат Пол Даймонд, які ведуть всесвітньо відомі судові справи із захисту християнських цінностей.

Андреа Вільямс — засновниця організації “Christian concern”: “У Британії ми шукаємо підтримки від України. Євангеліє не є лише індивідуальною правдою окремих людей. Євангеліє не вичерпується особистим віруванням людини. Воно не є однією з багатьох рівнозначних істин. За нього варто жити й варто померти, якщо буде необхідно. Я звертаюсь до українців: підніміться й світіть, щоб над нами зійшло світло Божої істини. І щоб ця давня, сильна нація досягла величі під управлінням, законом, верховенством Царя Ісуса”.

Пол Даймонд: “Наразі українці знаходяться на роздоріжжі. Я це розумію. Ви не можете рухатися на схід. Треба рухатись на захід. Вам потрібний фінансовий достаток, сучасна економіка, ваша молодь хоче кращого життя. Але на захід треба йти сильним. Треба позбутися корупції, яка руйнує вашу економіку, інакше сторонні сили будуть вам диктувати свою волю”.

Віктор Андрусів — виконавчий директор Українського інституту майбутнього: «Політика має бути основана на християнських цінностях. І ми маємо цьому історичні приклади: той самий Європейський союз, який заснували саме християнські демократи. Ми маємо приклад успішних країн, де християнські демократи приходили до влади. І я намагався розкласти ключові особливості християнської демократії, такі як повага до людини і свобода людини. І що тільки політика, основана на таких принципах, може бути успішною”.

Учасники форуму — християнські лідери — приїхали з різних частин України, аби послухати досвід спеціалістів з-за кордону та об’єднати зусилля у реформації українського суспільства.

Руслан Кухарчук — організатор форуму, голова громадського руху “Всі разом”: «Ми несемо відповідальність за нашу країну, за наш народ, за все, що тут відбувається або відбуватиметься за п’ять-десять років. Тому сьогодні ми маємо закласти оці підвалини майбутнього перетворення, і вже, я сподіваюся, не дуже далекого незабаром, на основі християнських цінностей».

Роман Аблязов — організатор форуму: «Мы верим, что Господь дает нам шанс — шанс не повторить ошибок, которые церковь в Европе допустила, поэтому мы в более выгодном положении, и мы говорим здесь об этом».

Денис Сердіченко — старший пастор Одеської народної церкви: «Мы, Одесская народная церковь, работаем очень активно в городе, есть свой опыт, но всегда поделиться своим опытом и узнать чужой, — полезно. Так что главная цель — это услышать других, как они работают, взять какие-то новые идеи, нове знакомства”.

Роман Медяник — керівник проекту “Добрий самарянин” на півдні України: «Это полезные контакты, полезные связи, хорошие знакомства, возможность увидеться с теми людьми, которых давно не видел, только где-то там общаешься по Фейсбуку, по социальным сетям. Здесь это очень хорошая площадка».

Олена Волкова — власник і директор центру альтернативної освіти “Free School”: “Нравится общение с людьми, с новыми людьми, с какими я познакомилась, увидала. Увидела людей, которые думают о том же, о чем и я, их беспокоят те же вопросы в сфере образования».

Вікторія Михальчук, Влад Маковецький, Дмитро Білий, Дмитро Бондарчук, Київ, “Вісті Надії»

Джерело: adventist.org.ua

Фото

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *