Михайло Черенков: «Для початку змін в Україні достатньо впливової меншості»
17.07.2017
На Волині пройшов підлітковий фестиваль, присвячений Реформації, що змінює серця (ФОТО)
19.07.2017

«У сучасній біологічній науці більш ніж достатньо доказів того, що весь цей світ був створений Богом», — Вікторія Оліферчук

Вікторія Олефірчук, кандидат біологічних наук, розповідає про природничі науки, про теорії походження Всесвіту, про Творіння та вплив Реформації на розвиток науки. Також Вікторія розкриває докази істинності Біблії у біології.

Розкажіть, будь ласка, Вікторіє, де Ви навчалися. Які враження залишились від української системи освіти? Що вважаєте позитивним, що потребує вдосконалення?

Я навчалася у Львівському національному університеті ім. І. Франка. Закінчила його у 1987 році за спеціальністю біологія, я мікробіолог. Це була ще освіта радянська. В ній були позитивні речі: фахова професура, вимоглива до себе і до студентів, відсутність хабарництва. Натомість ці позитиви були перекреслені великим негативом: біологію навчали з призми еволюційного вчення, яке вихолощувало з розуму студентів Бога. Дарвін знищив саму ідею про Бога як Творця всього живого зі сфери раціональної дискусії. Навіть думка про те, що цей світ створено, рахувалась ненауковою. Цю тенденцію ми спостерігаємо, на жаль, і сьогодні.

Які виклики наразі стоять перед вченими природничих наук?

Справжні вчені керуються фактами, весь час у пошуку істини. Вони вивчають природні процеси чи то з фізичної точки зору, чи то з біологічної, і розуміють, що всі вони підлягають певним законам. У всіх цих законів є Автор. Я думаю, пора відмовитися від усякої неправди, не слід інтерпретувати факти з погляду якоїсь теорії і не потрібно боятися бути приниженим чи висміяними колегами, тим більше, що в сучасній біологічній науці більш ніж достатньо доказів того, що весь цей світ був створений Богом, Його досконалим розумом. Я думаю, що пора говорити правду дітям у школах, студентам у вузах, у засобах масової інформації. Слід пізнавати цю правду і поширювати її. В цьому є велика відповідальність вчених перед Богом та перед людьми.

За часів СРСР теорія еволюції подавалася як безальтернативна. В Україні досі не змінили цього в шкільних підручниках, хоча в університеті ми вчили, що є також п’ять інших теорій: креаціонізму, великого вибуху, тощо. Як можна це змінити?

Коли люди почнуть приймати біблійну істину, тоді почне мінятися їхнє мислення, тому що зміни в житті людини починаються зі зміни мислення. Зміна мислення приведе до покаяння, але покаяння не однієї окремої людини, а цілого народу. Тому що країна наша хоч і рахується християнською, але вона не має нічого спільного з християнством. Вона в основі своїй релігійна, але безбожна, і це потрібно змінити. Тоді легко буде поширювати правду в шкільні підручники і міняти в них неправду на істину.

Історично на розвиток найбільш успішних країн світу вплинула Реформація — повернення до біблійних законів у житті суспільства. Як Реформація вплинула на розвиток природничих наук?

Для глибоких досліджень у царині біологічних наук велике значення має розвиток технічних засобів та приладів, які б дали можливість проникати, наприклад, у клітину, вивчати її функції та процеси на рівні органел, біомолекул та інших компонентів клітини. Реформація завжди сприяла розвитку технічного прогресу, і відповідно розвитку біологічних наук. У країнах, де Божі закони покладені до основи законодавчої та виконавчої влади в суспільстві, наприклад, в Америці, Канаді, Південній Кореї, дуже високий рівень досягнень в галузях молекулярної біології, генетики, біотехнології, генної інженерії, а також потужно розвиваються біоетика та екологія людини. На розвиток природничих наук у цих країнах виділяються мільярди доларів. Кожне відкриття у біології, починаючи з відкриття клітини, і закінчуючи сучасними відкриттями в генетиці, молекулярній та клітинній біології, підтверджує складність і досконалість творіння. Але людина у своїй неправді, зарозумілості та зухвальстві часто приписує відкриття собі.

Я сама — винахідник. Мій винахід стосується біотехнології. Я працювала над ним більше 15 років. І я точно знаю, що є речі, які ти досягаєш протягом життя в науці, яких ти ніколи не досягнув би сам. У твоєму відкритті відкрився Бог. Він дав тобі досягти і зрозуміти те, що ти досяг і зрозумів. Він відкрив частинку Себе для того, щоб ти ще більше Його пізнавав, ще більше любив і служив Йому. Цей процес захоплюючий, цікавий, постійний і, я вірю, вічний. Це такий рівень спілкування людини з Творцем, коли ти відкриваєш для себе Бога все більше і більше через Його творіння і розумієш, з яким могутнім і досконалим розумом маєш стосунки.

Які є докази істинності Біблії у біологічній науці?

Таких фактів дуже багато. Наведу лише кілька.

Ще зі шкільної програми відомо, що ДНК складається з двох ланцюгів. В її структуру входять пуринові і піримідинові основи. ДНК скручена вдвоє, але дітям не розповідають, що для того, щоб вона не розпадалася і могла функціонувати у кожній живій клітині, для того, щоб життя не припинялось, у ній є певні містки, які вони розміщені дуже закономірно, кожних 10, 5, 6, 5 нуклеотидів. Відомо, що у єврейському алфавіті кожній букві відповідає цифра. Отже, цифрі 10 відповідає буква «йуд», 5 — «ѓей», 6 — «вав», 5 — «ѓей», отже, якщо перевести у єврейські букви цю цифрову закономірність, можна прочитати слово «ЙЃВЃ», або чотирибуквене ім’я Боже — Господь. Господь, Яким створено все на цій землі і сама Земля. Він поставив підпис, як чудовий художник під Своїм творінням, у кожній клітині живого організму і засвідчив, що Він є Творцем життя на цій планеті. Він зробив це для того, щоб людина, пізнаючи істину, прославляла Його і раділа, щоб хотіла спілкуватися з Ним, слухати Його Слово, спасатися і жити в гармонії з Богом, з собою і з людьми. Але людина більше полюбила зло і неправду, вона придумала різноманітні теорії та філософії і йде за ними впевнено у сторону, протилежну від Бога. Кожна людина має вибір, і він дорівнює життю з Богом або без Нього.

Розповім про ще одне відкриття в біології. Мітохондрії, які забезпечують клітини енергією за допомогою цитохрома с, містять малі кількості нуклеїнової кислоти, яка в будові людини представлена тільки 16569 нуклеотидними парами. Люди успадковують цю ДНК тільки від матері. Порівняння ДНК мітохондрій у людей різних рас у всьому світі привело генетиків до думки, що всі представники роду людського пішли від однієї жінки.

Підрахунок мутацій в ДНК мітохондрій дозволив ученим зробити висновок, що праматір людства жила кілька тисяч років тому, а саме близько семи тисяч років тому. І ця жінка — всі ми знаємо про неї — Єва, створена Богом з ребра Адама. Про неї написано у Біблії. І якщо порахувати родовід людини від Адама та Єви до сьогоднішніх днів, виходить, людству не більше семи тисяч років, і, відповідно, Земля, створена Богом, має приблизно той самий вік.

Звідки ж взялися мільярди років еволюційної історії? Їх просто не було, це неправда. Бог творив світ Своїм Словом. Бог сказав — і сталося. Все було створено за тиждень. «Він створив Землю силою Своєю, утвердив Всесвіт мудрістю Своєю і розумом Своїм розпростер небеса» (Єр.10:12). Акт Творіння передбачає введення спрямованої енергії. Першопричина створила час (початок), простір (небеса) і матерію (Землю). Земля була «пуста і порожня». Перші вірші Біблії говорять про введення інформації для підвищення організації та порядку. «Споконвіку було Слово, а Слово було в Бога, і Слово було Бог» (Ів.1:1). Отже можна сказати, що спочатку в Бога було Слово (грецька «Логос», тобто інформація): «Бо Він сказав — і сталося, наказав — і з’явилося» (Пс.32:9).

Літопис скам’янілих решток свідчить про те, що всі форми життя з’являються у досконалому вигляді, не існує жодної перехідної форми. Форми скам’янілих решток незмінні. Знайдені скам’янілі рештки тварин та рослин — наслідок катастрофи глобальних масштабів, — всесвітнього потопу, про який також описано у Біблії. Такі факти ми зустрічаємо у кожному науковому дослідженні, у кожному відкритті і винаході, знаходимо розповідь про це у Біблії, і щоразу все більше і більше переконуємося у могутності та досконалості Творця.

Як Ви особисто прийшли до розуміння, що Біблія правдива?

Як кожна людина, яка займається наукою, я мала багато запитань, на які не могла знайти відповіді. І коли почала звертатися до Біблії, практично на всі ці запитання отримала відповідь відразу або з часом. Більше того, почала отримувати вирішення своїх життєвих питань. Біблія ожила в моєму житті, і я зрозуміла, що кожне слово в ній — це істина.

Більшість Ваших колег вірять у теорію еволюції? Які аргументи Ви наводите тим, хто не вірить у те, що Бог створив світ?

Насправді багато моїх колег давно не вірять у теорію еволюції. Але я зустрілася з тим, що вони не обізнані з новими досягненнями в біології та інших природничих науках, які підтверджують факт творіння. Люди просто мають брак інформації в цьому питанні. І я стараюсь наводити своїм друзям і колегам наукові факти, які свідчать про розумний задум. Кілька років тому ми на кафедру для студентів закупили наукову літературу, яку вони можуть читати і знайомитися з новими досягненнями в галузі природничих наук, які засвідчують існування Творця та Його авторство у творінні.

Як Ви вважаєте, які наслідки того, що дітей у школі десятиліттями вчили, що вони походять від мавпи?

Наслідки — це всі сучасні проблеми нашого суспільства. Людина, яка розуміє, що вона — особливе творіння Бога, що вона єдина і неповторна, що більше не народиться на цій землі подібної людини, починає розуміти свою неповторність і відповідальність перед своїм Творцем. Вона задає собі запитання про свою роль та місію на цій Землі, вона шукає Бога і зміст життя. Людина, яка думає, що вона продукт еволюції, якась випадковість, нічим особливим не вирізняється (просто в минулому — мавпа), не ставить собі запитань про вічність, про Бога, живе як-небудь, слухає не голос свого сумління, а голос власного его. Такими людьми легко керувати, легко зводити їх різними філософіями і всякого роду неправдою. Тримати людей у такому незнанні вигідно для будь-якої тоталітарної системи. В колишній тоталітарній системі СРСР вигідно було формувати свідомість «сірої маси», тримати людей у страху, і зовсім не вигідно навчати про унікальність, неповторність, свободу в Бозі та відповідальність перед Творцем. Теорія еволюції у цьому дуже допомагала, тому і пропагувалася, і далі пропагується на всіх рівнях: від школи до засобів масової інформації.

Еволюційне вчення — це світоглядна теорія, яка не підтверджена науковими фактами і спрямована на формування особистості, відірваної від істини, від Творця і позбавленої розуміння своєї унікальності. В науці існує постулат: якщо теорія не підтверджена науковими фактами на 15%, вона рахується спростованою. Теорія еволюція не підтверджена науковими фактами навіть на 5%. Отже її слід вважати спростованою, і відмовитись від її популяризації.

Як родина може протистояти шкільній програмі, яка може зашкодити дітям?

Основою для формування особистості повинна стати сім’я. Сім’я повинна функціонувати за Божими законами. В сім’ї головою повинен бути батько, який чує Бога і веде дружину і дітей за Ним. Дружина — це соратник і помічник для чоловіка, вона допомагає і підтримує його, і разом вони виховують дітей як унікальних, створених на образ і подобу Божу особистостей, виховують їх у пізнанні Господа, повазі до батьків, один до одного, до інших людей, розвивають закладені в них Богом таланти. Таким чином формується цілісна особистість, яка приносить користь суспільству. Тоді, навіть якщо в школі будуть впливати негативно, і вчити щось протилежне, це особливо не вплине на дитину.

Сім’я, яка функціонує за Божими законами, стане найкращим протистоянням будь-яким неправильним програмам чи неправдам у шкільних підручниках, адже відповідальність за формування дитини як творіння Божого несуть батьки. Школа повинна стати соратником батькам, їх підтримкою. І бажано, щоб не виникали питання про те, як батьки мають протистояти шкільній програмі. Тому потрібні зміни у сучасній системі освіти і школи, які можуть виконати місію допомоги родині у вихованні дітей з Богом, без будь-яких релігійних нашарувань.

Як матеріалізм і теорія еволюції впливають на формування усвідомлення цінності людського життя та моральної поведінки в молодого покоління?

Молода людина, сформована на матеріалізмі та теорії еволюції, не розуміє особистої відповідальності за власне життя. Вона не розуміє, що те, що вона посіє протягом свого життя на Землі, буде пожинати у вічності. Вона взагалі не розглядає своє життя з призми вічності. І до навколишніх людей вона ставиться без поваги і усвідомлення їх цінності перед Богом. Тому для такої особистості дуже просто робити будь-який гріх. Для неї легко переступати моральні закони, закони держави, легко робити аморальні вчинки, жити у задоволенні власних потреб, за будь-яку ціну отримувати блага цього світу. Тільки глибоке переосмислення буття і зміна способу мислення, повернення думок і серця до Господа можуть дати людині усвідомлення цінності життя, справжнє щастя, якого вона так прагне, і повноту якого можна отримати тільки живучи з Богом.

Науковий відділ R500

Ілюстрація

1 Комментарий

  1. Алёна:

    Слава Богу за Вас!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *