Засідання круглого столу «Реформація та її відгомін в Україні» (ФОТО)
17.03.2017
У Києві пройде відкрита лекція «Вплив Реформації на тлумачення Біблії»
19.03.2017

У Запоріжжі відкрили виставку картин українських німців до 500-річчя Реформації (ФОТО)

Виставки «Кірхи України» Гаррі Руффа і «Спадщина менонітської культури» Галини Невенчаной відкрили в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї в рамках святкування 500-річчя Реформації. Автори виставки — етнічні німці, які живуть в Україні. Гаррі Руфф — з Макіївки, три роки живе в Одесі. Галина Невінчана — з Білої Церкви. Про це «Индустриалке» повідомила організатор виставки, президент Асоціації німців України Ангеліна Шардт (Миколаїв).

«У минулому році виставку «Кірхи України» показували в Берліні, в Посольстві України, — говорить Ангеліна Сергіївна. — У скороченому варіанті її показували в Одесі. На картинах Гаррі Вильгельмовича зображені майже всі збережені кірхи нашої країни — в Миколаєві, Дніпрі, Луцьку, Харкові, яскраво представлена Одеса. Не всі кірхи художник писав з натури, на його прохання робили багато якісних фотографій. 4 березня Гаррі Руффу виповнилося 86 років».

Галина Невінчана працювала з архівними матеріалами, консультувалася з краєзнавцями. Її графічні роботи створені тушшю на спеціально затемненому папері. Всього на двох виставках представлено тридцять робіт.

«На виставці «Спадок менонітської культури» ми бачимо Запоріжжя: Верхню Хортицю, Кічкас, Старий Олександрівськ, а також Токмацький, Мелітопольський та інші райони Запорізької області, — зазначив директор краєзнавчого музею Михайло Мордовськой. — Це авторський погляд на спорудження, на деяких роботах ми бачимо їх первозданний вигляд».

Виставки «Кірхи України» і «Спадщина менонітської культури» будуть працювати в Запорізькому обласному краєзнавчому музеї протягом місяця. Телефон для довідок: 764-39-12.

Джерело: uanews.zp.ua

Фото: iz.com.ua

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *