Індекс соціального розвитку та конфесійні особливості європейських країн
13.07.2017
У Острозі відбувся І Всеукраїнський з’їзд педагогів предметів духовно-морального спрямування (ВІДЕО)
14.07.2017

Україна — Корея: шлях від занепаду до процвітання (ВІДЕО)

Як усього за декілька десятиліть Південній Кореї вдалося стати країною, економіка якої входить у десятку найбільших економік світу, й чи можуть українці скористатися цим досвідом, обговорили на форумі «Україна — Корея: шлях від занепаду до процвітання». У столичному готелі «Національний» зустрілися корейські та українські політики, підприємці, керівники громадських організацій, науковці, а також християнські лідери. Вони переконані, що в основі так званого «корейського чуда» лежать принципи, співзвучні тим, які свого часу вибороли європейські християнські реформатори.

Кім Бієнг Бом, пастор: «У нас в Южной Корее прошла реформация. Духовная реформация. Эта духовная реформация подняла нашу страну и подняла нашу экономику, изменила мораль, изменила ценности. Наше экономическое развитие стоит на основании духовного уровня».

За словами спікерів форуму, після громадянської війни на Корейському півострові на початку 1950-х років країна була повністю зруйнована, і люди почали звертатися до Бога, результатом чого стало духовне пробудження.

Лі Янг Гу, надзвичайний і повноважний посол Республіки Корея в Україні: «В первую очередь это трудолюбие, второе — это служение, трете — это жертвенность. Я думаю, что такие три ключевых ценности очень помогают. [Они] — как руководство, [как] быть хорошим лидером».

Виховані у конфуціанській культурі, південні корейці згодом усвідомили й необхідність виготовляти таку продукцію, яку можна запропонувати світу. Розкриваючи секрети «корейського чуда», спікери форуму підкреслювали значення освіти, сімейних цінностей, здорової конкуренції та християнського лідерства. Сьогодні близько 30 відсотків населення Південної Кореї є християнами, і хоча церква, так само, як і в Україні, відділена від держави, вплив вірян розповсюджується на всі сфери суспільства.

Віктор Єленський, доктор філософських наук, народний депутат України: «В Кореї сталося те, що культура культура великої спільноти, яка об’єднується заради вирішення якоїсь господарської задачі, наклалась і дуже органічно поєдналася з культурою Реформації, яка, тобто культура, передбачає великий акцент на особу, на гідність людини, на її творчий потенціал, і оце поєднання дало надзвичайно продуктивний результат».

Павло Унгурян, народний депутат України: «Надзвичайно актуальним, цікавим є досвід Південної Кореї у тому феноменальному стрибку, який здійснила Республіка Корея після окупації, після розділу на дві частини, і той результат, просто неймовірний економічний, культурний, — він був забезпечений саме змінами в духовності і в ціннісних платформах корейського народу».

Не тільки корейці, але й українці пропонували на форумі свої ідеї, як вивести країну зі стану кризи. Так, презентована Доктрина збалансованого розвитку «Україна-2030» передбачає, що економіка є тільки одним з тих факторів, які сприяють гармонійному поступу. Серед інших факторів — культура, наука, освіта, безпека, добробут, рівність, згуртованість.

Оксана Мельничук, керуючий партнер Аналітичної платформи стратегічних комунікацій: «І для того, щоб досягнути розквіту, важливо враховувати не тільки показники ВВП, тому що ВВП не є відображенням якості розвитку, а якість розвитку — це людина, це тривалість її життя, це рівень її щастя, рівень її забезпеченості, рівень можливостей, це справедливий розподіл національного багатства, — от що є показниками розвитку».

Володимир Бондаренко, голова ради директорів Інституту політичних, соціологічних та маркетингових досліджень ім. Т. Г. Шевченка: «Мозок української нації теж має право на розвиток, і ми вже за розвитком IT-технологій займаємо третє, п’яте місце у світі. Але треба бути більшими патріотами і не виїжджати [за кордон назавжди]. Держава для цього повинна створити умови такі, як у Кореї. Нам просто треба інколи і законодавство корейське сюди приймати, як це було із розвитком оптових ринків, які завдяки цим програмам створені в Україні і нам дуже допомагають».

Не оминули увагою й таку важливу для України проблему, як корупція. На думку спікерів форуму, Реформація — це і є перший крок до її подолання.

Оксана Мельничук: «Відмовтеся від цієї спроби просто нести хабаря. Почніть з цього. І коли оце по всім ланцюжку пройде, тоді нам буде легше подолати ту корупцію, яка нагорі. Але для корупції нагорі є верховенство права, за яке треба боротися».

Анатолій Калюжний, голова Ради собору незалежних євангельських церков України: «І тому досвід корейських церков, які не тільки змогли трансформувати свою бідну корумповану країну в одну із самих сучасних країн світу, взяли технології, і це все роблять віруючі люди, — це нам дуже цікавий досвід. Я хочу сказати всім українцям, що Бог не благословляє лінивих і Бог не благословляє злодіїв. Бог благословляє тих, хто чесно, але завзято працює на благо країни».

Гнат Мєрєнков, Дмитро Бондарчук, Київ, «Вісті надії»

Джерело: Вісті надії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *