Роль протестантизму в утвердженні свободи совісті
22.09.2017
Університетська церква
25.09.2017

В Україні відбувся Перший університетський молитовний сніданок (ВІДЕО, ФОТО)

У Національній академії педагогічних наук 16 вересня за круглим столом навколо роздумів про Нагорну проповідь Ісуса Христа зібралися науковці з різних університетів України та їх партнери.

Захід відбувся за ініціативою Асоціації вчених-християн України. Серед присутніх були педагоги, юристи, журналісти, психологи, економісти та представники державного управління.

Особливим гостем заходу став Джордж Роллер — доктор юридичних наук, засновник Центру державотворення імені Кеннеді при Парламенті США.

Він розповів, що в історії США Біблія зіграла ключову роль у становленні і успіху країни, тому і досі парламентері та державні діячі збираються разом, щоб читати та досліджувати її, приймаючи важливі рішення.

Джордж Роллер відповів на запитання організаторів Молитовного сніданку.

Яким чином Біблія повпливала на державотворення у США?

Наша урядова система заснована на принципах і на цінностях Реформації, які проголошені в угоді, яку підписали отці нашої нації. Права людини походять не від самої людини, ці права людині дає сам Бог. Цей документ по суті говорить: «Все, більше такого не буде, що правитель буде головою і церкви, і уряду. Це не по Біблії». Вони посилалися на приклад Мойсея та Аарона. Мойсей очолював, по суті, громадський уряд, а Аарон був духовним лідером.

Наші предки, які зводили будівлю нашого конгресу (ви всі бачили її на фотографіях або вживу), збудували великий купол вгорі і попросили художників зобразити важливі віхи з історії на ньому. Є спеціальна частина будівлі, яка називається «Ротандо». Насправді, від фундаменту будівлі до вершини куполу така велика відстань, що навіть Статуя свободи може там вміститися.

Одна із восьми картин, яку перший Конгрес доручив намалювати, зображає пілігримів, які вивчають Біблію на кораблі перед тим, як відплисти в Новий Світ. І оскільки ці картини дуже великого розміру, ми навіть можемо побачити, яку саме Біблію вони читали, і що зображено в ній. Це була реформатська Женевська навчальна Біблія.

Тому ми знаємо, що перші пілігрими привезли Реформацію з собою, адже вони привезли з собою реформатську Біблію. Мільйони відвідувачів приходять у цю частину будівлі конгресу кожного року. Вони бачать, що наш початок виходить із Женевської Біблії.

Багато років по тому наші предки вирішили, що треба від’єднатися від Великої Британії. Вони написали Декларацію Незалежності. Але вони хотіли бути впевненими, що все в їхній декларації співпадає з Божим Словом.

І пізніше, коли ми здобули перемогу у Війні за незалежність, настав час написати Конституцію — основний документ, яким має керуватися країна.

З самого початку засновники нашої держави знали, що серце людини зле і грішне. Вони вважали, що вся влада не може концентруватися в одних руках, тому що буде корупція.

Тому владу вони вирішили розділити на три гілки: законодавча, виконавча, яка контролює виконання постанов законодавчої, і судова, яка інтерпретує закони.

Окрім того, законодавча гілка мала ділитись ще на дві палати: сенат і палата представників. А також була створена система балансування — одна палата контролює іншу, щоб жодна з гілок не переважала в парламенті, тобто вони взаємопідзвітні одна одній.

Оскільки наші засновники досліджували Біблію, вони усвідомлювали, що Бог підтримує приватних підприємців, тому потрібно надавати можливості для їх розвитку. Звичайно, з цього і походить ідея капіталізму і підприємництва. Наші документи підтверджують ідеї Реформації про індивідуальність людини і про те, що ми створені за образом Божим. Життя кожної людини має цінність.

Тому наші закони проголошують, що ми повинні поважати один одного, і що всі ми рівні перед законом. І, як результат ідей Реформації, ми маємо розвинену країну, в яку всі хочуть приїхати, всі хочуть скористатися перевагами, яких наша країна досягла.

Навіть коли в суспільстві США розвилося таке зло, як рабство, саме християни, які були при владі, виступали проти цього, боролися з рабством: президенти Джон Адамс, Авраам Лінкольн — міцні християни, які прикладали багато зусиль, щоби подолати рабство.

Навіть за мого життя було ще одне зло: проблема розділення чорних і білих. Але знову Бог використав Своїх людей, християн, таких, як Мартін Лютер Кінг, які на основі Писання вчили, що це неправильно.

Реформація продовжує впливати на наше суспільство кожного дня. На даний момент у Вашингтоні зараз відкривають новий музей. Він називається «Музей Біблії». Це буде найсучасніший з технологічної точки зору музей у всьому світі. Люди з усього світу будуть приїжджати відвідати цей музей.

В ньому будуть зображені історії з Біблії, історії Біблії, які передавалися впродовж усієї історії людства з однієї країни в іншу, з одного суспільства в інше. Також музей буде показувати вплив Біблії на всі сфери життя: освіта, мистецтво, музика, культура, економіка, юриспруденція, література, — на все.

Також раджу вам прочитати книгу, яка відображає вплив Реформації і Біблії на наше суспільство.

Вона називається «Книга, яка зробила Америку: як Біблія сформувала нашу націю». Ми, як науковці, любимо мати документацію, щоб все було підкріплено, щоб були посилання на достовірні джерела, правильно? Так от в ній все є, всі документи, як докази про вплив Біблії на нашу націю.

Свої запитання Джорджу Роллеру поставили ведучі Молитовного сніданку, викладачі київських університетів.

Як звичайні люди, наприклад, вчителі, науковці, можуть впливати на політичні процеси в нашій країні, щоб Україна досягла успіху?

Я б хотів зачитати вам вірш із Біблії — культурний мандат від Бога, який говорить: «І поблагословив їх Бог, і сказав Бог до них: Плодіться й розмножуйтеся, і наповнюйте землю, оволодійте нею, і пануйте над морськими рибами, і над птаством небесним, і над кожним плазуючим живим на землі!» (Буття 1:28).

Бог дав нам цю землю і очікує, що ми будемо керувати, управляти всім тим, що Він нам доручив, згідно з Його принципами. Всі ви знаєте, як виглядає план будівлі, який малює архітектор перед початком будівництва. Біблія — це наш план для всього життя.

І ми, як християни, маємо робити все, що в наших силах, щоб принести ось цю «живу, святу, приємну Богові» жертву. Ми повинні бути задіяні в усіх сферах життя.

На жаль, у ХХ столітті багато віруючих людей вирішили зробити крок назад від державотворчих процесів і публічного життя. Вони говорили: «Це не духовна сфера, де ми можемо впливати. І взагалі, політика — це брудна справа».

І тому багато християн пішли з політики, зі сфер медіа і освіти. І в результаті, звичайно, з’явився вакуум, який заповнили атеїсти і секуляристи. І, на жаль, ми ще досі оговтуємося від наслідків, до яких призвела оця зміна. Тому я заохочую вас, щоб ви не йшли геть, а навпаки, щоб ви заходили в усі сфери, наскільки це можливо, щоби впливати. Ми — сіль, ми — світло у цьому світі, який просто руйнується на очах.

Отож, яким чином ми можемо впливати? Насправді, з того, що я почув, — ви вже працюєте, вже робите ці зміни.

По-перше, ми повинні молитися за владу, чи подобаються нам політики, чи ні. Біблія нам каже: «Моліться за тих, хто при владі». Але як ми можемо молитися за них, якщо ми не знаємо, хто вони і в що вони вірять?

По-друге, ми повинні представити нашу точку зору владі, з якою ми безпосередньо працюємо. Ми маємо доносити свою думку через електронні листи, через телефонні дзвінки, інші засоби.

Але надзвичайно важливим буде писати такі листи-звернення не просто самому, але писати від імені вашого факультету, кількох сімей, від імені вашої церкви. Я працюю в Конгресі. Коли члени Конгресу отримують лист від однієї особи, вони вважають, що так думає ще приблизно 5 тис. осіб, але вони просто не пишуть листів.

Але якщо вони отримують один лист від мене, то вони думають: «Та, це не важливо, напевно, тільки 5 тис. осіб думають так». Але коли я прошу моїх друзів, колег, родичів чи членів церкви, і ми всі пишемо листи, виражаючи одну й ту ж точку зору, то в конгресі думають: «О, це важливо». Бо ми вже представляємо 25-30 тис. осіб.

Наступний пункт — це те, про що ви вже говорили: організація молитовних зустрічей на різних рівнях. Кожен з вас може розпочати таку молитовну групу на тому місці, де ви є, де Бог поставив вас, де ви працюєте.

Декому потрібно балотуватися на якийсь пост. Звичайно, балотуватися в депутати Верховної Ради України — це вже інший рівень. Але, окрім цього, є можливість балотуватись на рівні місцевого самоврядування.

Якщо ми, християни, цього робити не будемо, ці місця займуть атеїсти і секуляристи. І корупціонери. З іншого боку, дуже важливо підтримувати тих християн, які йдуть в політику. Важливо не просто сказати: «О, ти молодець, що йдеш в політику!», але підтримувати таких людей і духовно, і фінансово.

Важливо писати листи, звернення до видавництв, до редакцій місцевих газет, висловлюючи свою точку зору, свою думку.

Можна починати групи по вивченню Біблії або навіть починати маленьку церкву в стінах такого університету, як цей. Наприклад, на сайті tcbc.cc йдеться про церкву, яка утворилася в стінах університету в штаті Іллінойс, університету, в якому навчався я. Це просто дивовижно: це рух, який почався з мого університету, а потім почав розповсюджуватися в інших штатах.

Чим безпосередньо Ви займаєтеся в Парламенті США?

Розкажу, чим я займаюся останніх 14 років у Конгресі. Я заснував Християнський центр державного управління. Наша місія має три аспекти:

  1. Ділитися Доброю новиною з лідерами, які при владі.
  2. Тим, хто вже прийняв Ісуса Христа, ми допомагаємо зростати у вірі, ставати зрілими християнами, проводимо для них тренінги по вивченню Біблії, душеопікунству, зростанню в вірі.
  3. Доносимо до людей, що головне — не просто утриматись при владі, а проживати життя згідно з християнськими цінностями, перебуваючи при владі.

Також ми віримо, що майбутнє нашої країни залежить від чесності, від моральних якостей наших лідерів. Тому ми створили нагороду, яку кожного року даємо людям, які показали в своїй роботі досвідченість, чесність і посвячення своїй справі. Ми назвали цю нагороду «Відзнака християнина і громадського діяча».

Декілька років тому ми дали таку нагороду чоловіку, якого, напевно, ви знаєте. Його звати Майк Пенс.

Зараз це наш віце-президент. Він любить Ісуса і любить наше служіння. Тому ми надаємо духовну підтримку конгресменам і людям, які при владі.

Біблія говорить: «Блаженний той народ, у якого Бог є Господом, Верховним Правителем».

Чи в Україні, чи в Сполучених Штатах Америки — ми працюємо для спільної цілі: для розповсюдження Доброї новини в усіх сферах. І ми з вами, хочемо допомогти і Україні, і Америці справді стати націями, чиїм Богом є Господь.

Асоціація вчених-християн України

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *