Подростковая конференция «Фильтр» пройдет на Киевщине
27.02.2017
На Ізяславщині пройшла освітньо-практична конференція «Історія Реформації: вчора, сьогодні, завтра»
27.02.2017

Великі реформатори. Мистецтво

Розвиток мистецтва Відродження в Німеччині відбувався під впливом ідей Реформації. На відміну від Італії, де мистецтво було світським, в Німеччині провідною лишалася біблійна тематика. «Чотири апостоли», «Апокаліпсис», «Поклоніння волхвів», «Руки в молитві» — кілька назв відомих картин Альбрехта Дюрера, основоположника мистецтва німецького Відродження. Інший відомий художник цієї доби, Лукас Кранах Старший, не тільки малював картини на основі біблійних мотивів, але й особисто товаришував з Мартіном Лютером. А Ганс Гольбейн Молодший (теж художник) брав участь у створенні німецького перекладу Біблії Мартіна Лютера.

Література цього періоду також не могла лишитися осторонь бурхливого релігійного життя. Зокрема, поет і драматург Ганс Сакс відомий своїм віршем «Віттенберзький соловей», який присвячений Лютеру. У свою чергу сатирик Йоганн Фішарт нещадно викривав релігійний фанатизм діячів контрреформації.

Духовне пробудження XVI століття вплинуло не тільки на сучасників, але сформувало наступні покоління німецьких митців, найвідоміші з яких композитори Йоганн Себастьян Бах та Георг Фрідріх Гендель.

Джерело: c4u.org.ua

Ілюстрація

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *