Первая волна Реформации на украинских землях
14.10.2016
Андрій Юраш коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації
14.10.2016

Віктор Єленський коментує підписання Указу про відзначення 500-річчя Реформації

Віктор Єленський, доктор філософських наук, народний депутат України, коментує підписання Президентом України Указу «Про відзначення в Україні 500-річчя Реформації».

«Я не вважаю тему про Указ Президента щодо відзначення 500-річчя Реформації контроверсійною. Справа в тому, що Україна постійно наголошує на своїй належності до Європи, і Реформація — це надзвичайно важливий епізод європейської історії. Те, що Україна збирається відзначити 500-ліття Реформації, це, мені здається, важливо також і для самої Європи.

Ми пам’ятаємо, як [згадка про] християнство випал[а] із преамбули Конституції Європи, коли йшлося про лише античні підвалини, коли ішлося про Відродження, але не йшлося про християнство, яке зробило з Європи те, чим вона зараз є великою мірою.

У світі відбувається переосмислення цього періоду. Європейські лідери говорять про християнство так, як вони ніколи не говорили раніше. Я маю на увазі [екс-прем’єр-міністра Великої Британії] Тоні Блера, канцлера [Німеччини Ангели] Меркель, яка сказала, що «ми тут і такі, тому що ми маємо християнське коріння. Можливо, ми були би іншими, і я не знаю, якими, але такими, якими ми є, ми є завдяки своєму християнському корінню».

Європа є такою, якою вона є, величезною мірою завдяки Реформації. Це колосальний пласт культури, думки, інтелекту, історії. Те, що творило цілу Європу і не могло не стосуватись і тих країн, яких Реформація не зачепила так глибоко, як, скажімо, Німеччину чи Північну Європу.

Тому я думаю, що всі події, які будуть здійснені в рамках відзначення 500-річчя Реформації, це буде нагадуванням про європейське коріння України, а не тільки свято протестантських церков, які в Україні існують, які несуть дуже важливе, без сумніву, й дуже плідне служіння, але це буде щось ширше. Так, мені здається, воно і задумувалось, і щось глибше, ніж, так би мовити, день народження церков».

Джерело: Телеканал «Надія»

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *