Централізована бібліотечна система Добропільського району долучилася до відзначення Року Реформації
14.07.2017
Реформація на Говерлі (ВІДЕО)
14.07.2017

Як харків’яни святкували День молоді (ВІДЕО)

У Харкові більше п’яти тисяч молодих людей приєдналися до святкування Дня молоді. Один із заходів провели протестантські церкви, прагнучи привернути увагу суспільства до проблем сім’ї у сучасному світі, показати біблійний приклад сім’ї, який стверджує родину як союз чоловіка і жінки.

Останнього недільного дня червня в Україні відзначають День молоді. З нагоди свята повсюди проводять культурні та розважальні заходи. Цього року в Харкові молодь урочисто пройшла центральними вулицями міста на підтримку цінності сім’ї з девізом: «Сім’я — це не просто. Сім’я — це важливо. Жити щасливо без сім’ї неможливо!»

Україна за кількістю розлучень посідає третє місце в Європі. Кожна п’ята родина в Україні є неповною. Сім’ї розпадаються через алкоголізм, бідність, побутові проблеми й невміння розв’язувати конфлікти. Процедура розлучення є надзвичайно простою, а сума аліментів на утримання дитини — менше 50 доларів на місяць. Тож Харківський оргкомітет з відзначення в Україні 500-річчя Реформації провів у парку Шевченка в центрі міста сімейне свято, яке відвідало більше 5000 харків’ян. Захід почали з урочистої ходи молоді центром міста, де 2000 осіб крокували на підтримку цінності сім’ї.

Михайло Микитюк, пастор Адвентистської церкви, організатор заходу: “Семья — это институт, установленный Богом. Когда люди ценности теряют, семья рушится. И у нас в Украине с этим большая проблема. И в том числе в нашем городе. И мы решили, учитывая, что ценности семьи размываются в последнее время, поднять эту тему”.

Ігор Галенко, головний режисер свята: “Сегодня звучат голоса, что сім’я — это устаревшее понятие, что можно как-то изменить ее форму. Различные мнения существуют. Мы, христиане, знаем, что семью Бог дал человеку. Бог дал семью для того, чтобы мы были по-настоящему счастливыми людьми, имея общение, имея взаимоотношения, научаясь с раннего детства любить и принимать любовь. И, конечно же, без семьи жизнь просто невозможна”.

На головній сцені гостей зустріли хоровий колектив і солісти, які виконували гімни для слави Бога та оспівували цінність родини.

Містян з Днем молоді привітав Віталій Орлов, голова правління Альянсу “Україна за сім’ю”. Він наголосив, що влаштоване свято є великим прогресом для міста і України, адже основа міцної країни — родина. Він повідомив телеканалу “Надія”, що криза родинних стосунків в Україні набуває небезпечних масштабів. За статистичними даними Альянсу, сьогодні 70% шлюбів закінчується розлученням, а це — зруйновані долі в першу чергу дітей. Серед причин такого становища експерт назвав такі: по-перше, молодь не розуміє, як будувати родину, по-друге, розлучення стало надто доступним. І останнє — це вірус гріха, з яким може впоратися тільки Бог. Альянс намагається на законодавчому рівні вплинути на ситуацію.

Віталій Орлов, керівник правління Альянсу “Україна за сім’ю”: “Нам нужно помогать открывать консультационные центры по всей стране как “клиники отношений”. Если у тебя “болит” семья, ты знаешь, куда прийти. Нам, безусловно, нужно стоять на библейских основаниях семьи. Муж — мужчина, жена — женщина: вот это союз под названим “семья”.

У ході взяли участь і католицькі служителі. Свою думку щодо небезпечних експериментів із сім’єю висловив президент доброчинної організації “Карітас-Спес Україна” Станіслав Широкорадюк.

Станіслав Широкорадюк, єпископ Римсько-католицької церкви: “Є щось, чого цивілізована нація повинна просто стидатися. У нас є рівність, яку нам Бог дав, і це є рівність. Якщо хтось хворий, деморалізований чи хоче бути істотою невизначеної статі, це вже біда”.

Гості свята відвідали квест “П’ять мов кохання”, де дізналися про різновиди прояву почуттів та як “розмовляти” емоційною мовою супутника життя. Також дізналися про принципи фізичного, духовного та емоційного здоров’я, заповідані Творцем. А в цей час дітлахи від душі розважались у дитячій зоні, де побавилися з аніматорами Сімкою та Нуликом, власноруч виготовляли прикраси та брали участь у різноманітних конкурсах. Містяни робили сімейні фото на пам’ять і розповідали про цінності у харківських сім’ях.

Оксана та Віктор, гості свята: “В нашей семье есть ценность — это любовь к детям, взаимопонимание, всё, что связано с уютом и теплом в доме”.

Дмитро, Олена та Майя, гості свята: “Любовь, в первую очередь, взаимопонимание, взаимоуважение и помощь друг другу.”

На завершення заходу відбулася церемонія протестантського вінчання, коли присутнім нагадали про принципи, які сповідують християни, вступаючи до шлюбу.

Гостям свята ще раз нагадали, що Бог є Творцем людини та засновником родинних стосунків. Сім’я — це союз чоловіка та жінки, та ні в якому разі не якісь інші варіанти. А створення сім’ї — це крок, до якого варто відповідально готуватися, бо це довічний союз і незмінна установа Божа.

Геннадій Пилипенко, старший пастор об’єднання євангельських християн-баптистів Харківської області: «Бог сконструировал семью, и потому если Он ее автор, ее архитектор, то Он знает, как она должна функционировать. Поэтому, чтобы всё было правильно, нужно читать Библию, нужно делать так, как задумано, а не навыворот. Писание не раз говорит, что мужья должны любить жен, а жены должны повиноваться мужьям. Жены повинуются не деспоту, а любящему мужу».

Андрій та Мальвіна, гості свята: “Спасибо всем организаторам, что провели такой прекрасный праздник. [Он] еще раз напомнил, что семья — это муж, жена (папа, мама) и, конечно, детки”.

Наталя Копилова, Олександр Федоров, Харків, “Вісті надії”

Джерело: Вісті надії

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *