Протестантські організації України в розрізі репресивних заходів більшовиків (30-ті роки ХХ століття)
19.03.2017
Обласна молодіжна конференція Вінниччини «Реформація 500: зміни починаються з тебе» пройде 25 березня
21.03.2017

Як Реформація вплинула на розвиток духовної музики, дізналися відвідувачі вечора хорового співу в Чернівцях (ФОТО)

У громаді адвентистів сьомого дня «Чернівці-Садгора» 18 березня відбувся вечір хорового співу в рамках святкування ювілею Реформації. Захід був організований за підтримкою керівника музичного відділу Адвентистської церкви на Буковині Лесі Гунько і вкотре переконав, що буковинці не байдужі до духовного співу. Адже за одну години до початку концерту зал місцевої громади був переповнений гостями.

У концерті взяли участь хорові колективи з різних адвентистських громад міста: «Чернівці-Жучка», «Чернівці-Центр», «Чернівці-Садгора», «Чернівці-Садова», «Стрілецький Кут», «Чернівці-Південна». Сімейну, затишну атмосферу створили ведучі Олесь Деркач та Яна Ткач.

Протягом програми присутнім розповіли, як Реформація вплинула на розвиток духовної музики. Адже вона принесла з собою такі важливі переміни в богослужінні того часу, як впровадження загального співу й прославлення Бога рідною мовою.

До присутніх також звернувся керівник Адвентистської церкви на Буковині Павло Кирилюк, який і сам довгий час був співаком церковного хору, музикантом, а в далекому минулому — диригентом. З вуст цього пастора прозвучав заклик, щоби всі віряни були виконавцями живого Божого Слова.

Різноманітні твори наповнювали радістю серця слухачів. Крім акапельного співу, виступи хорових колективів супроводжувалися інструментальною музикою, фонограмами, поєднанням різних стилів виконання. Урочисто й мажорно прозвучали духовні гімни молодіжного хору громади «Чернівці-Жучка» «Віч-на-віч» (соліст — Володимир Пухальський).

«Уся слава належить Господу!» — цим гаслом, що є одним із п’яти стовпів Реформації, закінчилось музичне свято.

Наталя Гунько

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *