У Кам’янці-Подільському говорили про роль Реформації (ФОТО)
17.03.2017
Одесситов познакомят с протестантизмом
17.03.2017

Закарпатські протестанти відзначають 500-літття Реформації

З цієї нагоди в реформатському храмі Берегова, а відтак в атріумі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці відбулось урочисте зібрання.

Свято відкрив єпископ Закарпатської реформатської церкви (ЗРЦ) Шандор Зан Фабіан. Кульмінацією його проповіді стало висвячення в сан священика Золтана Лашкоті з Чорнотисова та Річарда Матея з Дерцена.

«Клятва і благословення двох нових священиків, які відбулися на наших очах, свідчить про неухильне зростання бажаючих з числа реформатів вірно служити Господу, — акцентував Генеральний консул Консульства Угорщини в Берегові Ендре Саліпскі. — Цю переконаність примножать і численні заходи, приурочені 500-літтю Реформації, зокрема започаткована спеціальна дитяча програма. Зв’язок між угорською нацією і угорським рухом реформатів надзвичайно тісний і міцний, його не розірвеш. Свідченням цьому й активна участь протестантських релігійних організацій у збиранні підписів на захист угорської мови та прав національної меншини».

Зі змістовними доповідями про віхи Реформації за останні 500 років виступили єпископ і секретар ЗРЦ Шандор Зан Фабіан та Янош Гейдер, єпископські вікарії Аттіла Балог, Аттіла Гуняді та Міклош Жуковскі.

Насамкінець відбулась презентація експозиції про життя реформатської громади краю у 2016 році.

Зініційований ЗРЦ приз Бенедека Ком’яті для працівників преси, які найкраще висвітлюють діяльність реформатів, нинішнього року присудили головному редактору регіональних теле- і радіопередач Аттілі Іванчіку.

Джерело: goloskarpat.info

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *